×
Etiketë: veselit
Lajme28 Shtator 2020
Zyra e Prokurorit të Specializuar ka njoftuar ka propozuar ngritjen e aktakuzës ndaj Presidentit Hashim Thaçi dhe ish-Kryeparlamentarit Kadri Veseli për krime kundër njerëzimit. Por, e njëjta nuk është konfirmuar e as hedhur poshtë deri...
Kronika17 Shtator 2020
Në Departamentin e Krimeve të Rënda në Gjykatën Themelore në Prishtinë sot do të mbahet seanca gjyqësore për rastin e vrasjes së Kujtim Veselit. Seanca gjyqësore për vrasjen e Kujtim Veselit do të filloj në...
Lajme15 Shtator 2020
Avokatët e akredituar të Speciales, thonë që Gjyqtari i Procedurës Paraprake duhet të vendos për konfirmim ose hedhje poshtë të aktakuzës apo të kërkojë afat shtesë, më shumë se gjashtë muaj. Avokati i akredituar i...
Front TV15 Shtator 2020
24 tetori i këtij viti do të jetë dita e fundit kur Gjykata Speciale ka afat që ta konfirmoj apo ta hedhë poshtë aktakuzën ndaj Presidentit të vendit, Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë Demokratike...
Lajme12 Gusht 2020
Komunikata e famshme e Prokurorisë së Specializuar të Hagës që njofton për dërgimin në gjykatë të aktakuzës kundër presidentit Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli qëndron ende në uebsajtin e këtij instituticioni. Komunikata e...
Lajme06 Gusht 2020
Sot mbushen dhjetë vjet nga vdekja e veprimtarit të dalluar të çështjes kombëtare, Sabit Veseli. Sabit Veseli që nga rinia e tij e hershme nga mosha 17-vjeçare, ishte betuar se asnjëherë nuk do të pushojë...
Lajme28 Korrik 2020
Anëtari i PDK’së, Enver Hoxhaj, ka folur edhe rreth gjendjes shëndetësore të Kadri Veselit dhe situatës me infektime në partinë e tij. Hoxhaj ka thënë se kreu i partisë, Kadri Veseli, është në gjendje të...
Lajme18 Korrik 2020
Ish-shefi i zyrës civile ndërkombëtare në Kosovë Pieter Feith i ka duartrokitur gatishmërisë së presidentit Hashim Thaçi për t’iu përgjigjur Gjykatës Speciale sepse në këtë mënyrë sipas tij Kosova mund ta lirojë vetën nga akuzat...
Lajme16 Korrik 2020
Gazetari Baton Haxhiu në emisionin Pressing të T7, ka treguar se kush duhet të vazhdojë ta udhëheqë Partinë Demokratike të Kosovës, në rast se konfirmohet akuza ndaj kreut të PDK’së, Kadri Veseli, nga Gjykata Speciale....
Lajme15 Korrik 2020
Lidhja e Pensionisteve të Kosovës kanë reaguar kundër propozim-aktakuzës nga Prokuroria Speciale ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. Përmes një komunikatë për medie, LPK-ja e konsideron se propozim-aktakuza është një akt...
Lajme15 Korrik 2020
Ditë më parë Prokuroria Speciale e Hagës ka bërë publike dërgimin e aktakuzës kundër kreut të PDK’së, Kadri Veselit, për konfirmim tek gjyqtari i procedurës paraprake. Një veprim i tillë i Prokurorisë së Hagës ka...
Lajme14 Korrik 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se aktakuza ndaj Presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri  Veselit sulmon në mënyrë direkte lirinë e Kosovës. Sipas tij Thaçi dhe Veseli kanë...
Front TV14 Korrik 2020
Avokati Qerkini thotë se publikimi i aktakuzës si është bërë nga ana e Speciales është në kundërshtim me rregullat e procedurave gjyqësore, por që Thaçi deri në një vendim të prerë është i pafajshëm. “Faza...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.