×
Etiketë: aktakuzën
Lajme28 Shtator 2020
Zyra e Prokurorit të Specializuar ka njoftuar ka propozuar ngritjen e aktakuzës ndaj Presidentit Hashim Thaçi dhe ish-Kryeparlamentarit Kadri Veseli për krime kundër njerëzimit. Por, e njëjta nuk është konfirmuar e as hedhur poshtë deri...
Lajme24 Shtator 2020
Gjykata Speciale e Hagës ka lëshuar një komunikatë adresuar mediave ku ka dhënë detaje lidhur me arrestimin e Sali Mustafës, ish-shef i inteligjencës së FSK’së dhe ish-epror i UÇK’së, në Zonën e Llapit. Sipas komunikatës,...
Lajme24 Shtator 2020
Pas arrestimit nga Zyra e Prokurorit të Specializuar më 24 shtator 2020, Salih Mustafa u transferua në objektin e paraburgimit të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë më 24 shtator 2020. Gjykatësi i procedurës...
Front TV14 Korrik 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, të hënën është intervistuar për rreth 6 orë nga prokurorët e Gjykatës Speciale derisa intervistimi po vazhdon edhe sot në Hagë. Intervistimi i tij po bëhet pas propozim aktakuzës nga...
Lajme07 Korrik 2020
Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK’së, në një konferencë për media kanë paralajmëruar mbajtjen e protestës të thirrur me datën 9 korrik edhe pse rekomandimi i IKSHPK’së për këtë organizatë ka qenë që tubimet...
Lajme01 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në mbledhjen e qeverisë ka folur për aktakuzën e Speciales për presidentin e vendit, Hashim Thaçin dhe kreun e PDK’së, Kadri Veselin. Para ministrave, kryeministri Hoti ka thënë se Kosova...
Lajme30 Qershor 2020
Kreu i AKR’së, Behgjet Pacolli është takuar sot me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën. Pacolli në Facebook pas takimit tha se me Ramën kanë rënë dakord se skena politike shqiptare duhet të unifikohet. “Ne shkëmbyem...
Lajme29 Qershor 2020
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur se arsyeja e vizitës së tij në Kosovë lidhet me njoftimin e Speciales për aktakuzat ndaj presidentit të vendit, Hashim Thaçit dhe kreut të PDK’së, Kadri...
Lajme27 Qershor 2020
Deputeti i PDK-së, Enver Hoxhaj i ka reaguar Carl Bildt-it, pasi ky i fundit ka komentuar rrjedhën e ngjarjeve pas aktakuzës së Gjykatës Speciale për Hashim Thacin dhe Kadri Veselin. Hoxhaj, në Twitter iu është...
Lajme26 Qershor 2020
Nëse Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, këshilltari i tij për siguri kombëtare dhe emisari i tij për dialogun Kosovë-Serbi nuk ishin në dijeni të lëvizjes që do ta bënte Zyra e Prokurorit të Specializuar me...
Lajme26 Qershor 2020
Adri Nurellari këshilltari i Kadri Veselit, aktakuzat e Zyrës së Prokurorit Special në Hagë ndaj presidentit Hashim Thaçi, kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, dhe disa të tjerëve, emrat e të cilëve nuk...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka komentuar për herë të parë aktakuzën e paraqitur nga Zyra e Prokurorit të Specializuar me seli në Hagë ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, kryetarit të Partisë Demokratike të...
Lajme26 Qershor 2020
I ftuari i parë nga Gjykata Speciale për intervistim, Rrustem Mustafa, e ka quajtur ngritjen e aktakuzës ndaj Presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, si sulm në procesin e dialogut ndërmjet Kosovës...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.