×
 • Lajme
 • Lajme

  Këshilltari i Veselit për aktakuzën e Speciales: Akt agresiv me prapavijë politike

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Adri Nurellari këshilltari i Kadri Veselit, aktakuzat e Zyrës së Prokurorit Special në Hagë ndaj presidentit Hashim Thaçi, kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, dhe disa të tjerëve, emrat e të cilëve nuk janë bërë publikë i ka quajtur “ një akt agresiv me prapavijë politike.

  Nurellari duke krahasuar ratin e Ramush Hardinajt nuk gjen paralelizma me rastin e Thaçit dhe Veselit, duke deklaruar se nuk ka ende një akuzë të qartë.

  Ai tuje ka thënë se Gjykata Speciale do të dalë e dështuar.

  “Haradinaj ka dhënë dorëheqje kur ka qenë kryeministër pasi ka marrë një akuzë. Këtu nuk kemi proces. Nuk qëndron paralelizmi. Për rastin e dytë nuk vlen fare sepse Haradinaj është thirrur për intervistë si shumë luftëtarë të tjerë të UÇK. Nuk ka akuzë por thjesht pretendim. Gjykatësi ka 6 muaj për të pranuar aktakuzën. Jam i bindur në pafajësinë e kësaj lufte. Mos kini asnjë dyshim që kjo gjykatë do të dalë e dështuar sikundër kanë dalë të dështuar gjyqe të tjera ndaj lufëtarëve të UÇK në gjykata të tjera”, ka thënë Nurellari për Rtv Ora.

  Comodita me dyshekët e saj në Panairin MOW, fiton klientë të rinj në Gjermani
  Nga Rubrika
  Lajme03 Dhjetor 2023
  residentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me presidenten Nataša Pirc Musar, gjatë konferencës “COP28”. Osmanika thënë se në këtë takim kanë...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Deputeti në parlamentin suedez, Magnus Jakobsson, ka vizituar lokalin “Lejos Cafe” që është hapur për Liridona Ademajn. Jakobsson theksoi se Liridonën do...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Ndërmjetësi i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë një kronologji të takimeve që ka zhvilluar ditëve të fundit, njëri nga...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur fshatin ne Zues të Shkodrës, ku një makinë është përplasur me shtyllën elektrike duke lënë të...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një grua shtatzënë ka vdekur, katër persona janë lënduar dhe nëntë janë të zhdukur pas një tërmet të fuqishëm që goditi Filipinet....
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blero u ka treguar Blerandos dhe Ardit se si e ka punuar këngën N.U.N. Ai tha se tekstin e kësaj kënge e...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Është therur me thikë një person në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë. Bëhet e ditur se personi i therur...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai, përmes një postimi në profilin e tij në...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Chelsea ka triumfuar 3-2 ndaj Brightonit në kuadër të javës së 14-të në Ligën Premier. Pas 17 minutash lojë, Blutë kaluan në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.