Lajme

Edi Rama tregon se ka arritur në Prishtinë, e quan njollë turpi aktakuzën e Speciales ndaj Thaçit

Edi Rama tregon se ka arritur në Prishtinë, e quan njollë turpi aktakuzën e Speciales ndaj Thaçit
13:14 | 29 Qershor 2020

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka bërë të ditur se arsyeja e vizitës së tij në Kosovë lidhet me njoftimin e Speciales për aktakuzat ndaj presidentit të vendit, Hashim Thaçit dhe kreut të PDK’së, Kadri Veselit.

Në një shkrim në Twitter, Rama ka thënë se ka ardhur në Prishtinë për të dëgjuar dhe mësuar më shumë pas njoftimit të Speciales.

Rama thotë se kjo do të hyjë is njollë turpi e shekullit 21 në historinë botërore të Drejtësisë.

Në MINIMAX kanë filluar zbritjet finale me çmime fikse 2€, 5€, 7€, 9€

Të tjera