×
Etiketë: haki
Lajme29 Shtator 2020
Zafir Berisha tregoi se para dy vitesh e ka fshirë nga Facebooku Haki Abazin. Kjo për shkak se ky i fundit e shante Vetëvendosjen. E kur Abazi kaloi në këtë subjekt, Berisham thotë se e...
Lajme20 Shtator 2020
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi po vazhdon të adresojë kritika ndaj qeverisë së drejtuar nga ish-partneri i koalicionit, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe kryeministrit Avdullah Hoti. Ai në një shkrim...
Lajme13 Shtator 2020
Ish-zëvendëskryeministri nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi është deklaruar lidhur me mos arrestimin e deputetit Etem Arifi. Ai në një postim në Facebook ka kujtuar se Etem Arifi është në arrati që nga muaji...
Lajme07 Shtator 2020
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi ka ironizuar me bisedimet e fundit në Uashington dhe Bruksel, si dhe marrëveshjen Kosovës-Serbi për normalizim ekonomik, teksa nuk ka lënë pa përmendur tërthorazi edhe...
Lajme04 Shtator 2020
Nga Lëvizja Vetëvendosje kanë reaguar në lidhje me paralajmërimet se sot mes Kosovës dhe Serbisë do të nënshkruhet marrëveshje ekonomike në Shtëpinë e Bardhë. Është Haki Abazi, ish-zv/kryeministër ai i cili ka publikuar një shkrim...
Ekonomi14 Gusht 2020
Nga viti 2012 deri në vitin 2020 ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi, ka blerë patundshmëri në vlerë prej hiç më pak se 400 mijë euro, raporton portali “Front Online”. Abazi nga lëvizja “Vetëvendosje” në formularët...
Lajme13 Gusht 2020
Haki Abazi në një intervistë për Front Online, ka folur për pranimin e testeve nga Serbua, gjatë kohës sa ai ishte zëvendëskryeministër në Qeverinë “Kurti”. Ai tha se ato janë pranuar në mënyrë institucionale mes...
Lajme13 Gusht 2020
Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi, e ka cilësuar kryeministrin e  vendit Avdullah Hoti, si person të rrezikshëm për vendin. Në një intervistë për Front Online, ai ka sqaruar se pse e ka deklaruar një...
Lajme12 Gusht 2020
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi nuk e ka pritur aspak mirë paralajmërimin e Ramush Haradinajt për të kandiduar për postin e presidentit të vendit. Ai në një postim në Facebook...
Infografika10 Gusht 2020
Lajme10 Gusht 2020
Zyrtari i lartë i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haki Rugova ka komentuar përplasjet e fundit ndërmjet partnerëve të koalicionit qeverisës LDK- AAK. Ai në një përgjigje të shkurtër për Gazeta Blic ka përjashtuar mundësinë e...
Lajme06 Gusht 2020
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi, ka deklaruar në Agjencinë Kundër Korrupsionit se posedon letra me vlerë prej 140.000 eurove në New York, 70.000 në Muncicipal Bonds dhe në Band Invest Chase, raporton Front Online. Pasuria...
Lajme05 Gusht 2020
Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se Gjykata Speciale do të zgjidhë edhe vrasjet e pasluftës që kanë ndodhur në Kosovë. Duke komentuar zhvillimet e fundit rreth zhvillimeve me...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.