Lajme

Nënkryetari i LDK’së: Specialja do t’i zbardhë vrasjet nga Haki Imeri deri te Bardhyl Ajeti

Nënkryetari i LDK’së: Specialja do t’i zbardhë vrasjet nga Haki Imeri deri te Bardhyl Ajeti
07:18 | 05 Gusht 2020

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se Gjykata Speciale do të zgjidhë edhe vrasjet e pasluftës që kanë ndodhur në Kosovë.

Duke komentuar zhvillimet e fundit rreth zhvillimeve me Gjykatën Speciale, ai tha se beson fuqishëm se Gjykata do të zbardhë shumë krime që janë lënë në hije.

“Baza e Gjykatës është për zbardhjen e të gjitha vrasjeve në Kosovë”

“Specialja do t’i zbardhë vrasjet nga Haki Imeri deri te Bardhyl Ajeti”, ka thënë ai.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera