×
Etiketë: fillon
Lajme01 Tetor 2020
Viti i ri akademik 2020/2021, fillon sot në institucionet e arsimit të lartë, për studentët e vitit të dytë dhe të tretë, kurse për studentët e rinj të vitit të parë do fillojë me vonesë....
Lajme01 Tetor 2020
Agjencia e Regjistrimit Civil e Ministrisë së Punëve të Brendshme, njofton qytetarët e Republikës së Kosovës, se nga sot do të fillojë aplikimin për patentë-shoferë ndërkombëtar. Aplikimi do të bëhet në të gjitha Qendrat për...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu thotë se 368 mijë doza do të jenë falas për grupet e rrezikuara. Personeli shëndetësor ka nisur i pari vaksinimin kundër gripit sezonal. I programuar për të vaksinuar falas disa...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Një tetori do të shënojë edhe zyrtarisht fillimin e vitit të ri shkollor 2020-21, me një muaj vonesë për shkak të gjendjes së krijuar me Covid 19. Një ditë para fillimit të mësimit, Ministrja Milla...
Lajme30 Shtator 2020
Agjencia e Regjistrimit Civil e Ministrisë së Punëve të Brendshme, njofton qytetarët e Republikës së Kosovës, se nga nesër, më 1 tetor, do të fillojë aplikimin për Patentë-Shoferë Ndërkombëtar. Aplikimi do të bëhet në të...
Front TV28 Shtator 2020
Edhe pse që nga shtatori, vit pas viti në Kosovë raportohen raste të prekura me grip sezonal, as këtë vit, qytetarët nuk do të arrijnë të vaksinohen gjatë këtij muaji, e as në muajin tetor....
Lajme25 Shtator 2020
Ka nisur mbledhja e kryesisë së OVL UÇK-së. Kjo mbledhje po mbahet pas arrestimit të kryetari të OVL UÇK-së dhe bastisjeve që po vazhdojnë të bëhen në ambientet e Organizatës se Veteranëve të luftës. Në...
Lajme24 Shtator 2020
Në lagjen 2 të qytetit të Skenderajt, sot është vënë gurthemeli i fillimit të punimeve për ndërtimin e çerdhes publike, faza e parë e së cilës kap vlerën prej 90 mijë euro dhe bashkëfinancohet nga...
Lajme23 Shtator 2020
Përveç marrëveshjeve ekonomike, më 4 shtator në Washington është arritur edhe njohja reciproke në mes të Izraelit dhe Republikës së Kosovës. Këtë njohje në Washington, kryeministrit Hoti ia kishte kumtuar vetë kreu i Qeverisë izraelite,...
Lajme22 Shtator 2020
NISMA Socialdemokrate në fillim të tetorit pritet të fillojë procesin për zgjedhjet e brendshme, shkruan Front Online. Ky vendim është marre sot në mbledhjen e partisë së tyre, ku u diskutua edhe për pranimin e...
Lajme22 Shtator 2020
Ka filluar takimi i Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente me COVID-19, në të cilin takim pritet të diskutohet për situatën epidemiologjike në vend. Mediat janë lejuar të marrin vetëm pamje nga ky...
Lajme21 Shtator 2020
Ka filluar takimi ndëmrjet të dërguarit special të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell dhe kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit, raporton Front Online. Gjatë takimit Hoti dhe Grenell pritet të nënshkruajnë një marrëveshje për fillimin...
Lajme20 Shtator 2020
Ministri i Arsimit, Ramë Likaj, ka njoftuar se nga nesër do të fillojë mësimi i kombinuar edhe për klasat 7, 8, 9 dhe 11, 12. Ka thënë se udhëheqësit e shkollave mund të vendosin ndryshe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.