Lajme

Fillon takimi Hoti – Grenell (VIDEO)

Fillon takimi Hoti – Grenell (VIDEO)
18:46 | 21 Shtator 2020

Ka filluar takimi ndëmrjet të dërguarit special të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell dhe kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit, raporton Front Online.

Gjatë takimit Hoti dhe Grenell pritet të nënshkruajnë një marrëveshje për fillimin e zbatimit të marrëveshjes për normalizimin ekonomik mes Kosovës dhe Serbisë, të arritur më 4 shtator në Uashington.

Përveç Grenellit, në Kosovë ka arritur edhe  një delegacion i Qeverisë Amerikane i udhëhequr nga kryeshefi Ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit të SHBA-së (DFC) Adam Boehler.

Ndërsa pas këtij takimi Hoti dhe Grenell do të mbajnë një konferencë për media.

https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/622620038645473

Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë

Të tjera