×
Etiketë: ndërmjet
Lajme21 Shtator 2020
Ka filluar takimi ndëmrjet të dërguarit special të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell dhe kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit, raporton Front Online. Gjatë takimit Hoti dhe Grenell pritet të nënshkruajnë një marrëveshje për fillimin...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Ndikimi i krizës së pandemisë së koronavirusit ka marrë përmasa të mëdha në nivel global. Kjo krizë ka prekur veprimtarinë e bizneseve dhe njëkohësisht ka ndikim të madh si në aspektin ekonomik ashtu edhe në...
Front TV11 Shtator 2020
Marrëveshja e nënshkruar  në Shtëpinë e Bardhë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizim ekonomik po konsiderohet si e rëndësishme dhe me përfitime nga ekonomistët në Kosovë. Kryetari i Odës Amerikane në Kosovë, (OEAK) Arian Zeka,...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Lajme10 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, gjatë vizitës në Maqedoninë e Veriut, ka zhvilluar një takim zyrtar me kryetarin e Parlamentit, Talat Xhaferi dhe me zëvendëskryeministrin e parë në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë së Veriut,...
Kronika10 Shtator 2020
Një aksident ka ndodhur të martën në Malishevë, përkatësisht në fshatin Carallukë. Në bazë të një video që ka siguruar Gazeta Infokus, për shkak të shpejtësisë një veture ka humbur drejtimin dhe është përplasur me...
Lajme07 Shtator 2020
Një aksident trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen “Tophane”, në kryeqytet, raporton Front Online. Dy vetura janë përplasur me njëra-tjetrën derisa nuk dihet nëse ka të lënduar në këtë aksident. Policia shihet në...
Lajme04 Shtator 2020
Marrëveshja midis Kosovs dhe Serbisë do të nënshkruhet në ora 17:00 në Dhomën e Roosevelt në praninë e presidentit të SHBA-së, Donald Trump. Kjo zyre është hapësira kryesore e punës së kreut të Shtëpisë së...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Në mënyrë virtuale, Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka nënshkruar Memorandum Mirëkuptimi në mes Agjencisë së Regjistrimit të Bizneseve Kosovare të Republikës së Kosovës dhe Agjencisë për Regjistrat Ligjor, Publik dhe Shërbimet Përkatëse të Republikës...
Lifestyle01 Shtator 2020
Koronavirusi dhe alergjitë sezonale kanë ngjashmëri të madhe në simptoma, gjë që ka nxitur shqetësim për prindërit, të cilëve do iu rikthehen fëmijët në shkolla. Për ta bërë të qartë dallimin mes tyre, Qendra për...
Lajme22 Gusht 2020
Sot mbushen gjashtë vjet qëkur Gjykata Kushtetuese e Kosovës publikoi vendimin për "kontestin" ndërmjet PDK-së dhe LAN-it. Vendimi final i Kushtetueses nuk dalloi nga njoftimi i datës 22 gusht 2014 ku zgjedhja e Isa Mustafës...
Ekonomi10 Gusht 2020
Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga Kryeministri Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka mbajtur mbledhje korresponduese (mbledhje elektronike), në të cilën ka miratuar Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes...
Lajme29 Korrik 2020
Nënkryetarja e AAK-së, Teuta Haxhiu, në një prononcim për portalin FrontOnlin,  foli  për raportet që kanë me partnerin e koalicionit LDK-në. Haxhiu tha se nuk ka përçarje ndërmjet koalcionit  por ka mendime ndryshe të cilat...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.