×
Etiketë: hotit
Lajme30 Shtator 2020
Deputetja e Partisë Demokratike e Kosovës Besa Ismajli, ka dorëzuar në Kuvendin e Kosovës mocionin për interpelancë me kryeministrin lidhur me përgjegjësitë në raport me zhvillimet në procesin e dialogut në Bruksel dhe punën e...
Front TV29 Shtator 2020
Partitë opozitare në vend nuk janë të kënaqura me qeverisjen e Avdullah Hotit në krye të Qeverisë së Kosovës, për më shumë se 100 ditë. Përveç që nga këto parti po thonë që kjo Qeveri...
Ekonomi29 Shtator 2020
As pas 5 tentimeve, Kuvendi nuk ia votoi projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike. E shefi i ekzekutivit, Avdullah Hoti, nuk priti më. Në forcën e tij, për t`u dalë në ndihmë bizneseve të prekura nga pandemia...
Lajme29 Shtator 2020
Njohësi i çështjeve politike, Imer Mushkolaj, ka ironizuar me deklaratën e kryeministrit Avdullah Hoti, i cili tha dje se qeveria që ai udhëheq është stabile. Në një shkrim të shkurtër të tij, Mushkolaj, thotë me...
Lajme24 Shtator 2020
Deputetja Mimoza Kusari Lila ka thënë se kryeministri Avdullah Hoti, tashmë e dëshmoi se nuk ka qëndrueshmëri në bindjet e veta, i ndryshon ato publikisht pa asnjë pendim dhe nuk është fare i sinqertë as...
Lajme23 Shtator 2020
Kryetari i këshillit koordinues ndërmjet shoqatave prodhuese dhe përpunuese të qumështit, Ramadan Memaj ka paralajmëruar se nga dita e martë më 29 shtator, të gjithë fermerët, pikat grumbulluese dhe disa përpunues të qumështit do të...
Lajme22 Shtator 2020
Komisioni për Legjislacion ka ftuar kryeministrin Avdullah Hoti për raportim në lidhje me “zotimin” e tij për themelimin e asociacionit të komunave serbe në Kosovë, si dhe procesin e vettingut në drejtësi. Kreut të qeverisë...
Lajme21 Shtator 2020
Ka filluar takimi ndëmrjet të dërguarit special të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell dhe kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit, raporton Front Online. Gjatë takimit Hoti dhe Grenell pritet të nënshkruajnë një marrëveshje për fillimin...
Lajme17 Shtator 2020
Rreth 7 orë ka zgjatur raportimi i kryeministrin Hoti në Kuvendin e Kosovës, për marrëveshjen e Uashingtonit dhe dialogun në Bruksel. Në fund të seancës nuk pati kuorum për të hedhur në votim rezolutën për...
Lajme17 Shtator 2020
Deputetja e Grupit Parlamentar të Aleancë së Ardhmërisë së Kosovës (AAK’së), Donika Kada – Bujupi, i ka lëshuar një fjalim kryeministrit Avdullah Hoti në lidhje me mini-Schengenin, nga foltorja e Kuvendit të Kosovës. Kryeministri i...
Lajme17 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti është duke raportuar para deputetëve për marrëveshjen e nënshkruar në Uashington. Hoti e ka arsyetuar këtë marrëveshje, duke thënë se i ka sjellur të mira vendit të Kosovës. Ai ka përmendur se...
Lajme17 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të raportojë sot para deputetëve për vizitën në Uashington dhe marrëveshjen e nënshkruar në Shtëpinë e Bardhë. Megjithatë, raportimi i tij është shtyrë për në ora 14:30. Kjo pasi...
Lajme16 Shtator 2020
Kryeziu i reagon aktivisteve të PSD’së që ia ndalën Hotit fjalimin duke fishkëllyer Aktivistet e PSD-së, Natyra Kuçi dhe Teutë Rrusta, ia kanë ndërprerë sot fjalën kryeministrit Avdullah Hoti gjatë një diskutimi për dialogun me...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.