×
Etiketë: takimi
Lajme01 Tetor 2020
Akoma nuk dihet se cilado të jetë data për mbajtjen e takimit të ardhshëm të Avdullah Hotit, kryeministrit të Kosovës, dhe Aleksandar Vuçiqit, Presidentit të Serbisë, për dialogun në Bruksel. Peter Stano, zëdhënësi i BE-së,...
Lajme25 Shtator 2020
Takimi i paraparë për të hënën mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq është shtyrë. Lajmin e ka bërë të ditur i dërguari i posaçëm i BE-së për dialogun, Miroslav...
Front TV24 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në një konferencë për media që po mbanë tani tha se nuk e dinë nëse do të mbahet takimi i ardhshëm në Bruksel, raporton Front Online. Ai tha se nuk...
Lajme23 Shtator 2020
Edhe pse ishte paralajmëruar se më 28 shtator, në Bruksel do të zhvillohej takimi i radhës i nivelit të lartë midis Prishtinës dhe Beogradit, ku do të takoheshin kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti...
Lajme22 Shtator 2020
Ka filluar takimi i Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente me COVID-19, në të cilin takim pritet të diskutohet për situatën epidemiologjike në vend. Mediat janë lejuar të marrin vetëm pamje nga ky...
Lajme22 Shtator 2020
Sindikata e Infermierëve të Kosovës pritet të mbajë sot konferencë për media para Klinikës së Kirurgjisë në orën 15:30. Kjo konferencë do të mbahet pas një takimi konsultativ që do ta ketë kjo sindiktaë me...
Lajme21 Shtator 2020
Ka filluar takimi ndëmrjet të dërguarit special të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell dhe kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit, raporton Front Online. Gjatë takimit Hoti dhe Grenell pritet të nënshkruajnë një marrëveshje për fillimin...
Lajme21 Shtator 2020
Ka arritur për vizitë zyrtare në Kosovë Richard Grenell i dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, raporton IndeksOnline. Ai sot i shoqëruar nga një delegacion i qeverisë amerikane i udhëhequr nga nga kryeshefi Ekzekutiv i...
Lajme17 Shtator 2020
Sot në Bruksel do të jetë takimi i radhës ndërmjet palës kosovare dhe asaj serbe me ndërmjetësimin e emisarit special të Bashkimit Evropian për dialogun Mirosllav Lajçak. Ky i fundit ka thënë se në takimin...
Lajme15 Shtator 2020
Kreu i shtetit e konsideron të rrezikshëm për Kosovën takimin e së enjtes në Bruksel. Ky takim sipas Hashim Thaçit është agjendë e Serbisë. Çështja e formimit të asociacionit ai tha se ka përfunduar me...
Kronika15 Shtator 2020
Edhe kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas vdekjes së Adem Mikullovcit, kështu duke thënë se takimi që do ta mbante këtë javë me të, mbeti peng. Shkrimi i saj: Sot me...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Derisa të gjithë kërkojnë që t’i jepet fund krizës politike në Bjellorusi, presidenti i këtij vendi, Aleksandar Lukashenko pritet të takohet këtë të hënë në Moskë me homologun rus Vladimir Putin, i cilësuar shpesh prej...
Lajme10 Shtator 2020
Pas përfundimit të takimit ndërmjet tre liderëve të partive në pushtet, lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, shkurt para media tha se ky takim ka qenë i dobishëm, raporton Front Online. “I kom ftuar në këtë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.