×
Etiketë: fillon
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Izraeli po fillon një izolim të dytë mbarëkombëtar për të frenuar rastet e koronavirusit. Masa po zbatohet derisa qytetarët fillojnë të shënojnë Vitin e Ri Hebre. Kjo festë tradicionalisht shënohen përmes takimeve të mëdha, familjare....
Lajme16 Shtator 2020
Në Qendrën Korrektuese Dubravë dhe në Qendrën Korrektuese Lipjan ka filluar viti shkollor 2020/21. Në Dubravë janë 43 nxënës, ndërkaq në Lipjan janë 22. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi nga Shërbimi Korrektues...
Lajme15 Shtator 2020
Avokatja Fehmije Gashi- Bytyqi, e cila është e akredituar nga Gjykata Speciale thotë se afatet ligjore e përcaktojnë se Gjyqtari i Procedurës Paraprake ka kohë deri në 6 muaj për konfirmim apo jo të aktakuzës...
Lajme14 Shtator 2020
Komuna e Gjilanit, sot ka filluar procesin mësimor, në vitin e ri shkollor 2020-’21, në kushte të rrepta të përdorimit të masave mbrojtëse dhe përgatitjeve që janë bërë nëpër të gjitha shkollat, në bazë të...
Lajme13 Shtator 2020
Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Korrektues të Kosovës, Rasim Selmani ka njoftuar se nga nesër, 14 shtator, ky institucion do fillojë së aplikuari masat lehtësuese për të burgosurit. Ndër masat që do nisë së zbatuari...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Kryeministri Zoran Zaev sot në Facebook shkroi se së shpejti do të fillojë realizimi i pakos së katërt të masave ekonomike, e cila përfshin ndihmë direkte për ekonominë dhe për qytetarët. “I përfshijmë më të...
Lajme09 Shtator 2020
Në Malisheve ka filluar zyrtarisht sot ndërtimi i çerdhes së dytë publike. Në fillimin e punimeve në ndërtimin e kësaj çerdhe, të pranishëm ishin kryetari i komunës së Malishevës, Ragip Begaj, drejtori për arsim dhe...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Maria Zaharova, ka postuar një fotografi të presidentit serb, Aleksandër Vucic, gjatë qëndrimit në Shtëpinë e Bardh duke e krahasuar me skenën aspak të përshtatshme nga...
Lajme01 Shtator 2020
Nga sot Dogana e Kosovës ka lajmëruar se ka funksionalizuar sistemin e shitjeve online për mallrat e konfiskuara. Sistemi i ri ua mundëson gjithë qytetarëve që të kenë qasje dhe njëkohësisht të marrin pjesë online...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Me pranim-dorëzimin e funksionit, ministrat e rinj edhe zyrtarisht e filluan mandatin katërvjeçar. Pjesa më e madhe e tyre dje i morën funksionet, ndërsa mbetet sot edhe ish-zëvendëskryeministri për Çështje evropiane, Bujar Osmani dhe ish-ministri...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Tensionet midis anëtarëve të NATO-s, Greqi dhe Turqi u përshkallëzuan përsëri të shtunën pasi Ankaraja filloi stërvitjet e reja ushtarake në Mesdheun lindor. Të dy palët, si Greqia ashtu edhe Turqia po zhvillojnë stërvitje të...
Lajme29 Gusht 2020
Menjëherë pas fillimit të testit të maturës nëpër shkollat e Kosovës, ka nisur edhe shpërndarja e tyre në rrjete sociale nga nxënësit. Në faqen e Facebook-ut, “Testi i Maturës 2020”, maturantët kanë dërguar pyetjet nga...
Lajme29 Gusht 2020
Testi i Maturës ku do të hyjnë 26.669 maturantë ka filluar në orën 10:00. Në shkollat ku do të mbahet testi maturantët kanë shkuar rreth një orë më herët dhe para se të hyjnë janë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.