Bota/Rajoni

A po fillon përçarja në mes të Serbisë dhe Rusisë: Zëdhënësja e MPJ-së ruse e krahason Vuçiqin me këtë skenë të filmit

A po fillon përçarja në mes të Serbisë dhe Rusisë: Zëdhënësja e MPJ-së ruse e krahason Vuçiqin me këtë skenë të filmit
08:01 | 07 Shtator 2020

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Maria Zaharova, ka postuar një fotografi të presidentit serb, Aleksandër Vucic, gjatë qëndrimit në Shtëpinë e Bardh duke e krahasuar me skenën aspak të përshtatshme nga filmi “Basic Instinct”

Me 4 shtatorë, në Shtëpinë e Bardhë, delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë, u dakorduan që në prani të presidentit amerikan, Donald Trump, të nënshkruajnë një marrëveshje ekonomike.

E gjatë qëndrimit në Shtëpinë e Bardhë, kishte edhe momente të papërshtatshme sidomos ai i presidentit Serb, Vuçiq, i cili për një moment u gjend ulur përball presidentit me të fuqishëm në botë, Donald Trump.

Apliko online për kredi në IBAS, përfito subvencionim nga Qeveria

Të tjera