Bota/Rajoni

Mnuchin: Qytetarët amerikanë do të marrin nga 1 mijë e 200 dollarë në gusht

Mnuchin: Qytetarët amerikanë do të marrin nga 1 mijë e 200 dollarë në gusht
18:02 | 26 Korrik 2020

Sekretari i Financave i SHBA-së Steven Mnuchin tha se republikanët janë të gatshëm, në mes të epidemisë së koronavirusit, të realizojnë paketën e ardhshme të ndihmës të hënën dhe se ata kanë marrë mbështetjen e Shtëpisë së Bardhë.

Mnuchin premtoi një raund të ri prej 1,200 dollarësh si stimulim, të cilat mund të arrijnë në gusht.

SHBA ka regjistruar mbi 4.3 milionë raste me koronavirus dhe rreth 150 mijë të vdekur.

OFERTË për Black Friday, Festën e Flamurit dhe Pikën e Re në Petrol Company

Të tjera