×
 • Auto
 • Auto

  Më e shtrenjtë se një makinë: SSD më e madhe në botë që kushton mijëra dollarë

  FrontOnline
  09 Korrik 2020

  SSD më e madhe në botë ka çmimin e saj dhe kjo tani është njoftuar zyrtarisht për herë të parë.

  Çmimi i SSD më të madh në botë u publikua në faqen e saj të internetit dhe është e lehtë për t’u krahasuar atë me prodhuesit e produkteve të tjera ose edhe makinave, transmeton Telegrafi.

  SSD 50 TB kushton 12,500 dollarë ndërsa versioni 100 TB kushton 40,000 dollarë.

  ExaDrive vjen me një garanci pesë-vjeçare.

  Me një fjalë, nëse jeni duke kërkuar një “përbindësh SSD”, atëherë Samsung ofron një zgjidhje për ju.

  Këto pajisje pritet të dalin shumë shpejtë në treg.

  Artani: Stresi e Andi u gëzuan për ndarjen e Julit, s’duhet t’iu gëzohesh fatkeqësive të të tjerëve (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Auto27 Shkurt 2024
  Nuk është sekret që Ministritë Evropiane të Mjedisit po punojnë për vendosjen e tarifave shtesë për pronarët e automjeteve me motorë SUS....
  Auto24 Shkurt 2024
  Ka shumë shenja të ndryshme në goma, secila prej tyre ka një funksion specifik, domethënë secila është e rëndësishme në mënyrën e...
  Auto23 Shkurt 2024
  Kompanitë e leasing-ut po kërkojnë lëshime nga prodhuesit e automjeteve elektrike, duke përfshirë marrëveshjet që prodhuesit do të blejnë automjete për të...
  Të tjera
  Vip27 Shkurt 2024
  Aktori i “Sex and the City”, Eddie Driscoll, ka vdekur në moshën 60-vjeçare pas një beteje me kancerin. Eddie Driscoll luajti në...
  Sport27 Shkurt 2024
  Roma ka marrë fitoren e pestë në gjashtë ndeshjet e fundit në Serie A që po udhëheqet nga Daniele De Rossi. Legjenda...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar aktualisht në Doha të Katarit. Ajo përmes një postimi në Facebook, ka thënë se...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka thënë se në vazhdimësi është punuar për përballjen me krizën energjetike dhe se masat e ndërmarra...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Në Bruksel kanë përfunduar takimet e ndara mes emisarit të Bashkimit Evropian, Mirosllav Lajçak, dhe delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë, lidhur me...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, me ftesë të autoriteteve franceze, ka marrë pjesë në edicionin e 60-të të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.