×
Etiketë: mijëra
Lajme21 Shtator 2020
I dërguari special i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell sot është takuar me Kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, me të cilin ka nënshkruajtur marrëveshjen për fillimin e zbatimit të marrëveshjes për normalizimin ekonomik mes...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Protestuesit në Berlin u bënë thirrje sot vendeve të Bashkimit Evropian të lejojnë migrantët, të bllokuar në kampe greke, të hyjnë në to, përpara se BE të bëjë propozime këtë javë se si të ndihmojmë...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Pas Berlinit dhe Londrës protestat anti-covid përfshinë Italinë. Mijëra protestues nga e gjithë Italia zhvilluan një tubim në Romë për të kundërshtuar mbajtjen e maskave të fytyrës, të shikuara si një kufizim i lirive personale....
Lajme01 Shtator 2020
Në javën e parë të hyrjes në fuqi të Ligji për Parandalimin dhe Luftimin e Pandemisë COVID-19, i cili parasheh ndëshkime për të gjithë ata që nuk i respektojnë masat e vëna nga qeveria e...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Me mijëra vetë kanë mbushur rrugët e Berlinit për protestën masive kundër masave ndaj pandemisë së koronavirusit. Një gjykatë gjermane ia dha në fund dritën jeshile mbajtjes së tubimit që ka detyruar policinë të dërgojë...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Mijëra vetë janë evakuuar nga banesat e tyre në rajonin e Karaibeve dhe në jugun e Shteteve të Bashkuara për shkak të përparimit të dy stuhive. Uragani Marco dhe stuhia tropikale Laura kanë sjellë erë...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Zjarre masive kanë përshkuar Kaliforninë kohëve të fundit, duke djegur qindra mijëra hektarë tokë, ndërsa 14 mijë zjarrfikës janë duke punuar për shuarjen e flakëve. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, flakët kanë shkaktuar po...
Lajme22 Gusht 2020
Kryeministri, Avdullah Hoti, edhe një herë u ka bërë thirrje qytetarëve të jenë të kujdesshëm në respektimin e masave anti Covid e sidomos tani që fillon viti shkollor. Ai thekson se edhe pse numri i...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Gjashtë njerëz kanë vdekur në disa zjarre ë përfshinë Kaliforni e që e kanë mbushur ajrin me tym të në pjesën më të madhe të perëndimit të SHBA. Në gjendje më të keq nga qindra...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Mijëra vetëtimat që kanë goditur Kaliforninë në ditët e fundit e kanë përhapur më tej vatrën e zjarreve në shtetin amerikan, duke e vështirësuar luftën e zjarrfikësve. Shteti amerikan i Kalifornisë raporton një përkeqësim të...
Lajme18 Gusht 2020
Mijëra serbë janë grumbulluar në “Lagjen e Boshnjakëve” në Mitrovicë, pa u kujdesur fare për distancën, si masë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Ata po presin për të marrë asistencat mujore prej 130 nga...
Lajme18 Gusht 2020
Një nga mijëra infermieret që janë në vijën e frontit në luftën ndaj Covid 19, është edhe nëna e Vjosa Osmanit. Ka qenë vetë kryeparlamentarja ajo që ka publikuar fotografinë e nënës nga vendi i...
Lajme15 Gusht 2020
Komuna e Prishtinës përgjatë këtij muaji ka arritur të finalizojë një tjetër kontratë me tender. Këtë herë komuna e cila udhëhiqet nga Shpend Ahmeti, ka nënshkruar një kontratë që ka të bëjë me furnizim me...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.