×
 • Lajme
 • Lajme

  Tollovi në Mitrovicë: Mijëra serbë shkelin masat duke pritur për 130 eurot e Qeverisë

  FrontOnline
  18 Gusht 2020

  Mijëra serbë janë grumbulluar në “Lagjen e Boshnjakëve” në Mitrovicë, pa u kujdesur fare për distancën, si masë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

  Ata po presin për të marrë asistencat mujore prej 130 nga Pakoja Emergjente e Qeverisë së Kosovës, shkruan Reporteri.

  Kjo ka bërë që në këtë lagje të krijohet një tollovi e madhe në kohën kur respektimi i masave po kërkohet më shumë se kurrë.

  Siç shihet në një video të siguruar nga Reporteri, shumica prej tyre  madje nuk janë të pajisur as me maska.

  Kujtojmë se numri i rasteve me koronavirus gjatë ditës së sotme në Kosovë ka shënuar rënie, por megjithatë respektimi i rregullave mbetet i obligueshëm.

  Tollovi të tilla gjatë javës së fundit kur edhe është bërë shpërndarja e parave nga pakoja emergjente janë parë në shumë qytete të Kosovë.

  Ambasadori suedez qëndron në Devolli Corporation, viziton njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Lajme03 Dhjetor 2023
  residentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me presidenten Nataša Pirc Musar, gjatë konferencës “COP28”. Osmanika thënë se në këtë takim kanë...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Deputeti në parlamentin suedez, Magnus Jakobsson, ka vizituar lokalin “Lejos Cafe” që është hapur për Liridona Ademajn. Jakobsson theksoi se Liridonën do...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Ndërmjetësi i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë një kronologji të takimeve që ka zhvilluar ditëve të fundit, njëri nga...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur fshatin ne Zues të Shkodrës, ku një makinë është përplasur me shtyllën elektrike duke lënë të...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një grua shtatzënë ka vdekur, katër persona janë lënduar dhe nëntë janë të zhdukur pas një tërmet të fuqishëm që goditi Filipinet....
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blero u ka treguar Blerandos dhe Ardit se si e ka punuar këngën N.U.N. Ai tha se tekstin e kësaj kënge e...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Është therur me thikë një person në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë. Bëhet e ditur se personi i therur...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai, përmes një postimi në profilin e tij në...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Chelsea ka triumfuar 3-2 ndaj Brightonit në kuadër të javës së 14-të në Ligën Premier. Pas 17 minutash lojë, Blutë kaluan në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.