×
Etiketë: fiton
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Sot u zhvillua debati i parë presidencial në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku sipas sondazheve të zhvilluara nga CBS News, fitues i debatit u shpall Joe Biden. Në debatin kaotik 90 minutësh, Biden siguroi...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Paga mesatare mujore e paguar neto në korrik në Kroaci ishte 6722 kuna (rreth 891 euro). Kjo është 0.3 për qind më e ulët në terma realë në bazë mujore, ndërsa është 3.2 për qind...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një burrë nga rajoni Queensland i Australisë i ka fituar një milion dollarë pasi luajti me të njëjtit numra në lotari për 20 vjet me radhë. Ai tha se duke iu falënderuar shumës së fituar...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Policia e Ugandës arrestoi sot një burrë që po përpiqej të hynte në ndërtesën e parlamentit në kryeqytetin Kampala, duke mbajtur kokën e prerë të një fëmije të mbështjellë si një dhuratë. Policia tha se...
Lajme14 Shtator 2020
Komuna e Kamenicës për herë të parë ka fituar grant për performancë komunale. Nga vlerësimi i Ministrisë së Pushtetit Lokal, Zyrës Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim, Norvegjisë e Suedisë, komuna e Kamenicës ka përfituar grantin...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Margaret Atwood e ka fituar një çmim për arritje jetësore, i cili jepet për meritat në forcimin e paqes, drejtësisë sociale dhe mirëkuptimit global përmes letërsisë. Zyrtarët e këtij çmimi të dalluar letrar thanë të...
Sport29 Gusht 2020
Arsenali ka mposhtur në penalti Liverpoolin (5:4) për të fituar trofeun “Community Shield” në Angli. Koha e rregullt prej 90 minutash u mbyll baras 1 me 1. “Topçinjtë” kaluan në epërsi në minutën e 12-të...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Kryeministri i Francës, Jean Castex, tha se coronavirusi është i përhapur te popullata franceze katër herë më shumë se një muaj më parë. Castex tha se 21 zona janë ta klasifikuara tashmë si “zona të...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Zëvendëspresidenti amerikan Mike Pence ka paralajmëruar se dhuna do të përhapet në qytetet amerikane nëse Joe Biden fiton Shtëpinë e Bardhë në nëntor. “E vërteta e vështirë është që ju nuk do të jeni të...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Një 103-vjeçar në Pakistan  ja ka dalë me sukses që të fitojë betejën me Covid. Një ndër pacientët më të moshuar në botë ka arritur që të mposhtë betejën me Covid 19. Mediat e huaja...
Sport16 Korrik 2020
Ekipi i Flamengo ka fituar titullin kampion në Brazil për të 36-ën herë në historinë e tij. Skuadra braziliane fitoi 2-1 takimin e parë ndaj Fluminense dhe më pas 1-0 edhe atë të kthimit në...
Auto16 Korrik 2020
Apple ka fituar betejën gjyqësore me Bashkimin Europian, për t’i paguar Irlandës një faturë tatimore prej 15 miliardë dollarësh. Komisioni i BE-së deklaroi në 2016-ën se Apple kishte arritur një marrëveshje të paligjshme të taksave...
Bota/Rajoni13 Korrik 2020
Joe Biden fitoi në zgjedhjet e brendshme partiake të demokratëve në Porto Riko të dielën. Biden u përball me shtatë kandidatë, por që të gjithë u larguan nga gara. Këto zgjedhje ishin caktuar për në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.