Bota/Rajoni

Pakistani 103-vjeçar fiton betejën me Covid 19

Pakistani 103-vjeçar fiton betejën me Covid 19
09:01 | 25 Korrik 2020

Një 103-vjeçar në Pakistan  ja ka dalë me sukses që të fitojë betejën me Covid.

Një ndër pacientët më të moshuar në botë ka arritur që të mposhtë betejën me Covid 19. Mediat e huaja bëjnë me dije se 103 vjeçari nga Pakistani ja ka dalë që të fitojë me sukses këtë betejë.

Aziz Abdul Alim, banor i një fshati në rajonin malor verior të Sitral, u largua javën e kaluar nga urgjenca e një qendër mjekësore pasi u diagnostikua me koronavirus në fillim të korrikut.

Ne ishim të shqetësuar për të duke pasur parasysh moshën e tij, por ai nuk ishte aspak i shqetësuar”,ka thënë për mediat djali i të moshuarit.

Ndër të tjera ai ka theksuar se babai i tij ka kaluar gjëra dhe më të mëdha sesa sëmundja e Covid 19.

Ndërkohë në Pakistan deri më tani janë konfirmuar të infektuar me Covid 270 000 të infektuar mes të cilëve 5 763 persona kanë humbur jetën.

Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi

Të tjera