×
Etiketë: pasi
Lajme01 Tetor 2020
Dje Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ia ka ndaluar hyrjen në Kosovë, ministrit të Arsimit të Serbisë, Mlladen Sarcevic, derisa nga zyra e kryeministrit Hoti kanë thënë se ende janë duke shqyrtuar nëse...
Lajme30 Shtator 2020
Sekretari i OVL-UÇK’së, Faton Klinaku ka bërë të ditur sot se është ftuar nga Specialja. Megjithatë, ai ka thënë se nuk do t’i përgjigjet kësaj ftese, duke thënë se nuk ia njeh mandatin kësaj gjykate....
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Sllovakia e ka shpallur gjendjen emergjente pasi shënoi rekord të rasteve ditore të koronavirusit të mërkurën. Gjatë 24 orëve të kaluara, në Sllovaki u regjistruan 567 raste të reja të infektimeve, që është shifra më...
Lajme29 Shtator 2020
Sekretari dhe njëherit ushtruesi i detyrës së kreut të OVL–UÇK’së, Faton Klinaku, në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se materiali i radhës që do t’i vijë zyrave të tyre në formë të...
Lajme29 Shtator 2020
Përfaqësuesit e fermerëve të qumështit meqë nuk u lejuan të shkojnë tek Qeveria e Kosovës, kanë derdhur qumështin në rrugë tek rreth i “Dragodanit”. Edhe pse nuk u lejuan, ata në këmbë ia kanë mësyrë...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Coronavirus tani ka kontribuar në vdekjen e një milion njerëzve në të gjithë botën. Raporti i vdekjes së miliontë arriti vetëm pak në 10 muaj pas vdekjes së parë të konfirmuar, në Kinë në Janar....
Kronika28 Shtator 2020
Një person është arrestuar në Prishtinë, pasi gjatë kontrollit i është gjetur një sasi e vogël e substancave narkotike. Gjatë arrestimit, i dyshuari ka kërcënuar zyrtarët policorë dhe me urdhër të prokurorit u dërgua në...
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Kronika26 Shtator 2020
Një person i cili dyshohet se është me probleme mendore, ka ushtruar dhunë fizike ndaj nipit të tij, raporton Front Online. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se i dyshuari është ndaluar për 48...
Kronika23 Shtator 2020
Mbrojtësi i të akuzuarit për vrasje të rëndë dhe armëmbajtje pa leje, Bajram Velija, avokati Orhan Rekathati ka propozuar që klientit të tij t’i bëhet ekzaminim psikiatrik. Një propozim të tillë avokati Rekathati e ka...
Lajme22 Shtator 2020
Një person ka vdekur në Kamenicë pasi është goditur nga një veturë. Sipas njoftimit nga Policia, i dyshuari duke mos e përshtatur shpejtësinë e lëvizjes me kushtet e rrugës ka goditur këmbësorin i cili ka...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për ndalimin e 16 të rinjve maqedonas, të dyshuar për fyerje ndaj shqiptarëve, në lagjen Gjorçe Petrov, në dalje të Shkupit në drejtim të...
Lajme20 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi bashkë me kreun e AKR’së Behxhet Pacollin kanë udhëtuar për në Stamboll. Aty janë takuar me Presidentin e Truqisë, Rexhep Taip Erdogan. E ky i fundit para disa javëve kishte...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.