×
Etiketë: ukrainë
Lajme26 Shtator 2020
Është rrezuar një avion ushtrarak në rajonin Kharkiv të Ukrainës, ku si pasojë humbën jetën afër 30 persona. Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla përmes një postimi në Twitter tha se është e tronditur...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Bashkimi Evropian zgjati me gjashtë muaj sanksionet kundër zyrtarëve rusë dhe ukrainas për përfshirjen e tyre të pretenduar në konfliktin në Ukrainën lindore, njoftoi sot Këshilli i BE-së, një institucion që përfaqëson shtetet anëtare. “Sot,...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Një ditë pasi u ‘kidnapua’ nga disa persona të paidentifikuar në Bjellorusi, figura kryesore e opozitës Maria Kolesnikova, ka qenë e përfshirë në ‘skena dramatike’ në kufi. Sipas BBC, autoritetet bjelloruse me këtë rast thonë se...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Një burrë i armatosur ka marrë peng rreth njëzet persona në një autobus në qytetin perëndimor të Ukrainës, Lutsk. Sipas zyrtarëve policor janë dëgjuar edhe të shtëna me armë, por deri më tani nuk ka...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Një person i armatosur ka marrë peng një autobus me 20 pasagjerë në Ukrainë. Ngjarja ka ndodhur në Lutsk, në veriperëndim të Ukrainës. Policia ka bllokuar qendrën e qytetit, ndërsa kërkesat e autorit nuk dihen...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Lot gëzimi derdh Andrea Viez ndërsa merr në krahë vogëlushin e saj, të lindur nga një nënë surrogatë në Ukrainë. Ai është një yll, thotë argjentinasja rreth të 40-tave me zërin që i dridhet. Pas...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Tre persona kanë vdekur nga reshjet e mëdha të shiut dhe vërshimet në pjesën perëndimore të Ukrainës. Qindra njerëz janë detyruar të zhvendosen nga shtëpitë e tyre. Vërshimet i kanë prekur rajonet perëndimore Ivano-Frankivsk, Chernivtsi,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.