×
Etiketë: Arrestuar
Lajme28 Shtator 2020
Arjeta Kelmendi, bashkëshortja e ish-pjesëtarit të UÇK’së, Qerim Kelmendit, i cili ishte gjetur pa shenja jete dhe i djegur në veturën e tij në shkurt të këtij viti, e ka përkujtuar burrin e saj përmes...
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Kronika26 Shtator 2020
Një person është arrestuar në Ferizaj, për shkak të dyshimit se e kishte sulmuar seksualisht viktimën e mitur femër kosovare. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë, rasti vazhdon...
Kronika26 Shtator 2020
Pesë të dyshuar janë arrestuar në fshatin Llapashticë të Podujevës, të cilët nga njësitë në një fushë të hapur janë zënë në flagrancë duke përpunuar substanca narkotike nga bimët e kanabisit. Në një shtëpi të...
Lajme26 Shtator 2020
Tri konferencat e shtypit të OVL të UÇK-së, të 7, 16 dhe 22 shtatorit janë në fokus të fletarrestit ndaj kreut të OVL të UÇK-së, Hysni Gucati, versioni anglisht dhe i redaktuar i të cilit...
Kronika24 Shtator 2020
Disa zyrtarë policorë që janë arrestuar në aksionin e njohur si “Karaçeva” edhe më herët kanë qenë të dyshuar për përfshirje në veprime penale. Polici F.L., siç është informuar KOHA, ka qenë i arrestuar në...
Lajme19 Shtator 2020
Prokuroria Themelore në Gjilan, njofton se nga prokurorja e rastit, Rozelida Manastiri është paraqitur kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit, në afat prej 30 ditësh, në Gjykatën kompetente në Gjilan, ndaj tridhjetë (30) personave...
Lajme19 Shtator 2020
Njësia Speciale e Kosovës mbrëmë ka zhvilluar një aksion për shkatërrimin e kazinove në Karaçevë. Në mesin e të arrestuarve që dyshohet se u përfshin në këto veprimtari ilegale ishin edhe 12 pjesëtarë të Policisë së...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Lajme19 Shtator 2020
Të gjitha kazinotë ilegale që tash e dy vjet po ushtronin veprimtaritë e tyre në fshatin Karaçevë të Kamenicës, janë rrënuar mbrëmë. Të premten gjatë një aksioni janë arrestuar 35 persona, ku prej tyre edhe...
Lajme19 Shtator 2020
Mbrëmë në Karaçevë të Kamenicës është realizuar aksioni i Policisë së Kosovës, i cili kishte për qëllim kapjen dhe arrestimin e personave të përfshirë në veprimtari të paligjshme. Deri më tash janë arrestuar 35 persona...
Kronika19 Shtator 2020
Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjilan, Jetish Maloku ka informuar se pas një heimi të gjatë një vjeçar, mbrëmë në fshatin Karaçevë të Kamenicës, është realizuar aksion ku janë arrestuar 35 persona të dyshuar, ku...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Forcat bjelloruse arrestuan më shumë se 250 protestues të dielën, ndërsa rrugët e Minskut u mbushën me dhjetëra mijëra njerëz që dolën për të protestuar kundër presidentit Alexander Lukashenko, njoftoi Ministria e Brendshme e Bjellorusisë....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.