×
Etiketë: cili
Lajme28 Shtator 2020
Arjeta Kelmendi, bashkëshortja e ish-pjesëtarit të UÇK’së, Qerim Kelmendit, i cili ishte gjetur pa shenja jete dhe i djegur në veturën e tij në shkurt të këtij viti, e ka përkujtuar burrin e saj përmes...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka bërë një vizitë personale politikanit rus Alexei Navalny, i cili njihet edhe si kritik i Kremlinit. Navalny i cili është helmuar në mënyrë të dyshimtë, është duke u trajtuar...
Lifestyle26 Shtator 2020
inuset e mbyllura gjithsesi mund të vështirësojnë jetën e përditshme dhe të krijojnë probleme me frymëmarrje të vështirësuar, dhembje koke, por edhe me probleme të dëgjimit të dobësuar Dr. Alan Mandell nga Florida, praktikues i kiropraktikës,...
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme16 Shtator 2020
Është dënuar me 100 euro qytetari i cili ka tentuar të largojë pengesat në shtigjet për biçikleta në Prishtinë.Drejtori i Inspekcionit në Komunën e Prishtinë, Adonis Tahiri ka bërë të ditur se ndaj qytetarit tashmë...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Numri i të infektuar në mbarë botën me Covid-19 ka kaluar 29 milionë. Sipas të dhënave të publikuara nga worldometer.info janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës që po prijnë me numrin e rasteve të reja...
Lifestyle09 Shtator 2020
Të gjithë kemi hasur me probleme për një gjumë të rehatshëm. Një përmbledhje e disa zbulimeve në një projekt në Universitetin Queensland ka treguar renditjet e larta të problemeve me gjumin duke përfshirë adoleshentët deri...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Demonstratat në SHBA kundër dhunës policore kanë vërshuar këtë vit pas vdekjes së George Floyd, Breonna Taylor, Tamir Rice, Eric Garner, dhe ditëve të fundit pas plagosjes së Jacob Blake. Sipas medieve të huaja, afro-amerikani Blake...
Kronika05 Shtator 2020
Zyra për informim në Policinë e Pejës ka bërë të ditur se një person i cili është gjetur i gjakosur në Pejë ka vdekur, përcjell Front Online. Njoftimi i Policisë: Me datën 05.09.2020 rreth orës...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka publikuar një raport mbi vdekshmërinë në 24 vende në Europë ku analizohet numri i fataliteteve, por edhe masave që janë marrë nga qeveritë përkatëse për të parandaluar përhapjen e pandemisë. Në...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Prokuroria Themelore Publike e Tetovës parashtroi procedurë kundër 43-vjeçarit i cili jeton në një fshat të Tetovës. “I dyshuari gjatë vitit 2019 dhe vitit 2020, disa herë ka kryer përdhunim ndaj tre vajzave 14-vjeçare. Ai...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.