×
Etiketë: pjesëtarë
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Front TV04 Shtator 2020
Janë dekoruar me medalje presidenciale 21 policë të rënë në krye të detyrës. Dekorimi i tyre është bërë në një ceremoni të organizuar me rastin e 21-vjetorit të themelimit të Policisë së Kosovës.   https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/246137853242177/UzpfSTEwMDIyNDg4Nzk5ODI2NTozNDUwNjc1NzAxODA2NjE/?eid=ARBanaLW4RowUrQ3pbdY7ESXRw3kRW4rqQ31fVvQZJwJjc8MqmbJPVXlbfE0-5q_kqQy9CPCcGfEJZ2x...
Lajme22 Gusht 2020
Në kohën kur Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK) e kanë braktisur shumica e prestarëve serbë, N.S. nga Graçanica, komunë e banuar me shumicë serbe, vendosi që të aplikojë në një nga konkurset e hapura...
Lajme25 Qershor 2020
Deputeti nga komuniteti egjiptian Elbert Krasniqi tha se beson fuqishëm në luftën e pastër të UÇK-së, në luftën e së cilës ranë dëshmorë edhe bashkëkombas të tij. Ai tha se komuniteti i tij ka kontribuar...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Zyrtarët afganë kanë thënë se militantët talibanë i kanë organizuar disa sulme gjatë natës së kaluar dhe i kanë goditur disa pika të kontrollit në pjesën veriore të vendit, duke vrarë së paku 14 pjesëtarë...
Lajme18 Qershor 2020
Të shtatë të infektuarit me COVID-19 nga komuna e Podujevës që rezultuan pozitivë mbrëmjen e së mërkurës, janë pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Këtë e ka bërë të ditur sot nënkryetari i komunës,...
Lajme18 Qershor 2020
Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Rrahman Rama ka thënë se 26 pjesëtarë të FSK-së janë infektuar me coronavirus. Rama tha se të gjithë janë raste kontakti, të cilët janë duke qëndruar në...
Lajme17 Qershor 2020
Edhe shtatë raste të reja me koronavirus janë konfirmuar sot në Podujevë.Rastet pozitive janë raste kontakti dhe të njëjtit janë ushtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK). Kështu ka thënë për Llapi.info epidemiologia e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.