×
 • Lajme
 • Lajme

  Të shtatë të infektuarit me Coronavirus nga Podujeva janë pjesëtarë të FSK-së

  FrontOnline
  18 Qershor 2020

  Të shtatë të infektuarit me COVID-19 nga komuna e Podujevës që rezultuan pozitivë mbrëmjen e së mërkurës, janë pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës.

  Këtë e ka bërë të ditur sot nënkryetari i komunës, Nexhmi Rudari, në një takim me qytetarë ku është duke u diskutuar për projektet kapitale të parapara për sivjet, raporton KOHA.

  Rudari ka thënë se gjendja e të infektuarve është e mirë dhe të gjithë janë në vetizolim në shtëpitë e tyre.

  Nënkryetari i Komunës gjithashtu ka thënë se aktualisht në Podujevë janë aktivë 18 veta me koronavirus.

  Arif Vladi me 17 shkurt në hotel Lake Side
  Nga Rubrika
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, lidhur me projektin e ndërtimit të stadiumit të qytetit, ka theksuar disa çështje kritike që...
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë sonte në Tiranë se “heqja e dinarit është një përpjekje e qartë e Kurtit për...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ish-miss Kosova, Drenusha Latifi, ka rrëfyer se ka qenë viktimë e dhunës fizike nga bashkëshorti i saj. Ajo ka ndarë edhe fotografi...
  Të tjera
  Lajme28 Shkurt 2024
  Sekretari Organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Alim Rama, bashkë me anëtarë të tjerë të kësaj partie kanë pritur delegacionin e Partisë së Veprimit...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, në një postim në platformën X...
  Sport28 Shkurt 2024
  Napoli është rikthyer te fitoret në Serie A pas tri ndeshjeve radhazi pa shijuar tri pikët. Kampioni në fuqi i Italisë mposhti...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Pas samitit për Ukrainën që u mbajt të mërkurën në Tiranë, presidentja  e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin shqiptar, Edi...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Fatmir Çollaku, njohës i fushës së sigurisë, tha se është pozitive që Tirana zyrtare po merr vëmendjen e ndërkombëtarëve dhe jo vetëm...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Aleancën dhe grupin opozitar rreth saj qytetarët po e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.