×
Etiketë: coronavirus
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Shteti perëndimor gjerman i Vestfalisë Veriore dëshiron të godasë njerëzit që japin informacion të rremë për shpërthimin e Covid-19 në restorante, kafene ose parukeri. Njerëzit të cilët nuk arrijnë të japin detaje të sakta të...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka raportuar sot për tre persona të vdekur dhe 131 persona të prekur me COVID-19 në 24 orët e fundit. Më së shumti raste të reja janë konfirmuar në Tiranë...
Lajme30 Shtator 2020
Sot është mbajtur mbledhja e radhës e Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19 në Gjilan, e cila është udhëhequr nga nënkryetari, Arbër Ismajli. Ismajli njofton se ka rënie të rasteve aktive me...
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Armend Zemaj, ka konfirmuar edhe 54 raste të reja me Coronavirus brenda 24-orëve në Kosovë, raporton Front Online. Njoftimi i plotë: Se Kosova është më mirë se vendet e rajonit...
Lajme29 Shtator 2020
Dy mësimdhënës në gjimnazin "Hivzi Sylejmani", në Fushë Kosovë janë infektuar me virusin Covid-19, raporton Front Online. Edhe pse u shfaqën raste me Coronavirus, në këtë gjimnaz mësimi po vazhdon normalisht. Këtë e ka konfirmuar...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Britania e Madhe ka raportuar edhe 4,044 raste të reja me coronavirus. Krahasuar me 5,693 rastet e së dielës, kjo është një ulje e rasteve të të infektimit me virus, tregojnë shifrat e Departamentit të...
Lifestyle28 Shtator 2020
Me afrimin e stinës së dimrit, po afron edhe sezoni i gripit, por ngjashmëria e simptomave të gripit me kornavirusin mund të sjellë ndërlikime. Shumë persona mund të mendojnë se është thjeshtë një grip dhe ndërkohë...
Lajme28 Shtator 2020
48 raste të reja me Coronavirus janë shënuar gjatë 24-orëve të fundit në Kosovë, raporton Front Online. IKSHPK-ja ka njoftuar se rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 10 raste, komuna Mitrovicë 5 raste, komuna Pejë...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka thënë lidershipit të partisë së saj të hënën se infeksionet ditore me koronavirus në Gjermani mund ta kapin shifrën e 19.200 nëse vazhdohet me trendin aktual, por ka shtuar...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë regjistruar 36 mijë e 919 raste të reja me koronavirus. Në 24 orët e fundit janë shënuar 266 raste që kanë përfunduar me fatalitet, thuhet në të dhënat e...
Lajme27 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në mesin e 47 rasteve pozitive me COVID-19 janë edhe tre mësimdhënës nga komuna e Suharekës. Këtë e bëri të ditur nëpërmjet një postimi në Facebook, drejtoresha e Shëndetësisë në...
Lajme27 Shtator 2020
Në kushte pandemike, por me masa mbrojtëse, tashmë nxënësit iu kanë rikthyer bankave shkollore. Pavarësisht pandemisë COVID-19, Qeveria vendosi që të nis viti i ri shkollor, edhe pse dy javë me vonesë, e mësimi po...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit janë kryer 832 testime dhe janë konfirmuar 106 të prekur me virusin SARSCOV2 dhe 2 viktima. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën thirrje qytetarëve të mos e ulin...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.