×
Etiketë: kjo
Lifestyle30 Shtator 2020
Problemet e përqendrimit dhe vëmendjes të shkaktuara nga pagjumësia ose gjumi i dobët mund të lehtësohen, sipas një studimi të fundit. Hulumtimi i parë Hulumtimi përfshiu 44 vullnetarë, të moshës 21 deri 50-vjeç. Në tre...
Lajme28 Shtator 2020
Në Komunën e Malishevës për tri ditë nuk është shënuar asnjë rast me COVID-19. Komuna e Malishevës përmes një postimi në Facebook, bëri të ditur se vazhdojnë të mbesin aktive 8 raste me COVID-19. “Pavarësisht...
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Lajme25 Shtator 2020
203 pacientë po trajtohen për Covid-19 në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet rajonale, shkruan Gazeta Express. Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se 112 prej tyre janë të konfirmuar pozitivë...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
MPB ka dënuar kryeministrin Zoran Zaev për mos mbajtje të helmetës. Po ashtu janë dënuar edhe zv/kryeministri për korrupsion Lupço Nikollovski dhe mininistri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.Centar.mk i ka publikuar faturat e dënimeve. Ata duhet...
Lajme22 Shtator 2020
Edhe sot në OVL të UÇK-së është dorëzuar në mënyrë misterioze nga një person, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, por, për dallim nga radhët tjera, sot është dorëzuar, jo dokumente me...
Lajme22 Shtator 2020
222 pacientë po trajtohen për Covid-19 në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet rajonale. Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se 130 prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me Covid-19. Numri...
Lajme22 Shtator 2020
Sindikata e Infermierëve të Kosovës pritet të mbajë sot konferencë për media para Klinikës së Kirurgjisë në orën 15:30. Kjo konferencë do të mbahet pas një takimi konsultativ që do ta ketë kjo sindiktaë me...
Lajme21 Shtator 2020
I dërguari special i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell sot është takuar me Kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, me të cilin ka nënshkruajtur marrëveshjen për fillimin e zbatimit të marrëveshjes për normalizimin ekonomik mes...
Lajme21 Shtator 2020
Të hënën nga ora 18:30 do të fillojë takimi në mes të kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit dhe të dërguarit të posaçëm për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell së bashku me delegacionin nga SHBA-ja....
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Mediat greke kanë bërë publike pamje nga cikloni që ka pushtuar shtetin fqinj, Greqinë. Video nga cikloni i frikshëm janë bërë virale në rrjet, ku shihet se shiu dhe valët e mëdha kanë goditur frikshëm...
Lifestyle21 Shtator 2020
Në shumicën e rasteve, gurët në veshka zakonisht janë të vështira për t’u identifikuar. Ndiejmë një d himbje të lehtë, porjo domosdoshmërisht mendojmë për gu rin në veshka. Kjo do të thotë që g urët...
Lajme19 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, ka komentuar aksionin e Policisë së Kosovës mbrëmë në Karaçevë duke thënë se gjërat mund të ndryshohen edhe brenda orëve, dhe se bashke me kazinot e prostitucionin duhet të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.