Bota/Rajoni

Policia dënon kryeministrin maqedonas Zoran Zaev, kjo është arsyeja

Policia dënon kryeministrin maqedonas Zoran Zaev, kjo është arsyeja
15:30 | 23 Shtator 2020

MPB ka dënuar kryeministrin Zoran Zaev për mos mbajtje të helmetës.

Po ashtu janë dënuar edhe zv/kryeministri për korrupsion Lupço Nikollovski dhe mininistri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.Centar.mk i ka publikuar faturat e dënimeve. Ata duhet të paguajnë nga 50 euro në kundërvlerë denari, për shkelje të rregullave në trafik.

Në rrjetin social twiter këtë javë u publikua video në të cilën shihet si kryeministri Zaev nuk bart helmetë përderisa drejton motoçikletën. Kjo shkaktoi reagime të shumta në opinion.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera