Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Kjo është agjenda e Grenell në Kosovë

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Të hënën nga ora 18:30 do të fillojë takimi në mes të kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit dhe të dërguarit të posaçëm për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell së bashku me delegacionin nga SHBA-ja.

  Në gjendën e emisarit special Richard Grenell thuhet se në orën 18:35 do të arrijnë në qeverinë e Kosovës ku edhe do të fillojë takimi në mes të delegacionit dhe qeverisë Hoti.

  Në agjendën e tij po ashtu thuhet se në këtë kohë do të nënshkruhet një marrëveshje ekonomike por nuk jepen detaje se çfarë do të nënshkruhet, shkruan gazeta inFokus.

  Ndërsa në orën 20:20 aty thuhet se pjesëtarët e delegacionit të SHBA-së do të mbajnë konferencë për mediat.

  Në këtë takim pritet të nënshkruhen marrëveshje të arritura e 4 shtator në mes të Kosovës dhe Serbisë në Uashington.

  Shumë sport në platformën Artmotion, sezoni i ri në ligat më të forta të botës sjellë shumë ekskluzivitete
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Disa barnatore në Pejë shitën barna pa banderola, të cilat dyshohet se janë të kontrabanduara. Për këtë arsye, dje është bërë kontrollimi...
  Lajme23 Mars 2023
  Kosovarët mund ta paguajnë më shtrenjtë për 15 % rrymën që do të shpenzojnë nga 1 prilli e andej. Kaq është përqindja...
  Lajme23 Mars 2023
  Ish-kryenegociatorja kosovare, Edita Tahiri, ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit, të mërkurën, i cili e pranoi publikisht që...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, i ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Shenjtë të Ramazanit. Kurti ftoi për bamirësi e solidaritet....
  Lajme23 Mars 2023
  Një përleshje mes disa nxënësve ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në shkollën e mesme “Adem Gllavica” në Lipjan. Si pasojë e...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Të paktën pesë emigrantë afrikanë kanë vdekur dhe 28 të tjerë janë zhdukur pasi një varkë u mbyt pranë Tunizisë. Ata po...
  Lajme23 Mars 2023
  Komiteti i Parlamentit Evropian për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështjet e Brendshme do të votojë sot edhe një herë për liberalizimin e...
  Lajme23 Mars 2023
  As pas 11 muajve, Blerim Isufaj nuk ka marrë “aminin” që i duhet për t`u emëruar Kryeprokuror i ri i Shtetit. Çështja...
  Lajme23 Mars 2023
  Shqipëria është goditur nga disa tërmete në orët e para të së enjtes. Tërmeti i parë u regjistrua rreth orës 2:09 me...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.