×
Etiketë: ke
Lifestyle30 Shtator 2020
Simptomat e koronavirusit në shumë raste janë të ngjashme me atë të gripit sezonal dhe për këtë arsye, në këtë periudhë të vitit, kur shtohen dhe virozat, shumë njerëz përfshihen nga ankthi nëse janë të...
Front TV29 Shtator 2020
Partitë opozitare në vend nuk janë të kënaqura me qeverisjen e Avdullah Hotit në krye të Qeverisë së Kosovës, për më shumë se 100 ditë. Përveç që nga këto parti po thonë që kjo Qeveri...
Lajme21 Shtator 2020
Të hënën nga ora 18:30 do të fillojë takimi në mes të kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit dhe të dërguarit të posaçëm për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell së bashku me delegacionin nga SHBA-ja....
Lajme19 Shtator 2020
Ministri i brendshëm, Agim Veliu, i ka bërë thirrje ish-Kryeministrit Albin Kurtit që t’ia fillojë luftën ndaj kriminelëve të Vetëvendosjes në Prishtinë. Këtë qëndrim Veliu e ka thënë pasi ish-Kryeministri tha se koka e krimit...
Lajme19 Shtator 2020
Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci, dje përfunduar intervistimin pranë Prokurorisë së Dhomave të Specializuara të Republikës së Kosovës në Hagë.Pas përfundimit të intervistimit, Geci ka treguar se u është përgjigjur të gjitha...
Vip05 Shtator 2020
Kleta Huta dhe Elgit Doda pasi konfirmuan dashurinë për njeri-tjetrin dhe shtatëzaninë e Kleas, para 3 muajsh u bënë prindër të një djali, Krid. Jeta e Kleas ka ndryshuar shumë, siç edhe pritej. Këtë gjë...
Lajme20 Gusht 2020
Në emisionin Frontal të Televizionit 7, zyrtarja e lartë e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu është përgjigjur se me kë bën koalicion LVV’ja po të mbahen zgjedhjet, kur ka raporte të këqija me të gjitha subjektet e...
Vip27 Korrik 2020
“2 milionë njerz ne Kosove, 1 milion doken si Kylie Jenner. Kylie Jenner duhet me na sponzorizu si shtet”, shkroi së fundmi Rina në një postim të saj në rrjetin social Instagram. Dukshëm postimi targeton...
Lajme24 Korrik 2020
Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike, Arben Gashi, duke i dal në përkrahje kryeministrit Avdullah Hoti, lidhur me dialogun Kosovë-Serbi, ka thënë se të gjithë e dinë se nuk kemi fuqi me caktuar kohen...
Lajme24 Korrik 2020
Bashkë me profesionistë të tjerë shëndetësorë, edhe infermierët po qëndrojnë në vijën e parë të frontit duke trajtuar të gjithë pacientët me COVID-19. E kryetari i Sindikatës së Infermierëve, Fitim Havolli ka treguar për përvojat...
Lajme22 Korrik 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, ka folur për dialogun Kosovë-Serbi të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian. Haradinaj në emisionin “Rubikon” në Klan Kosova tha se i ka shprehur disa brenda në lidhje...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
“Kujt ia merr mendja dhe është i përgatitur që të bëjë procese në këtë vend pa BDI-në, më duket se ka guxim të tepruar” deklaroi kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti pas...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Komisioni Evropian ka miratuar paketën prej 100 milionë eurosh për rindërtimin pas tërmetit, të premtuar në konferencën e donatorëve. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Komisioneri i Zgjerimit Oliver Varhelyi nëpërmjet një postimi në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.