Lajme

Me kë bën VV-ja koalicion? Haxhiu thotë se kanë vija të kuqe vetëm për PDK’në

Me kë bën VV-ja koalicion? Haxhiu thotë se kanë vija të kuqe vetëm për PDK’në
18:32 | 20 Gusht 2020

Në emisionin Frontal të Televizionit 7, zyrtarja e lartë e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu është përgjigjur se me kë bën koalicion LVV’ja po të mbahen zgjedhjet, kur ka raporte të këqija me të gjitha subjektet e tjera.

Haxhiu thotë se fillimisht për partinë  e saj është e rëndësishme që të rrezohet Qeveria e Avdullah Hotit.

E para, e rëndësishme është të rrezohet qeveria. Pastaj e rëndësishme është kush del partia e parë. Nuk mund të deformohet vullneti i qytetarëve”, ka thënë ish-ministrja e Drejtësisë.

Tutje Haxhiu thotë se partia e saj, edhe përkundër raporteve të këqija me krejt partitë, vija të kuqe ka vetëm me PDK’në e Kadri Veselit.

“Pastaj vendosim me kë qeverisim, varësisht prej rezultatit zgjedhor . Është e qartë, vijat e kuqe nuk i heqim ndaj PDK’së. Më pas vendosim varësisht prej situatës”, ka përfunduar ajo.

 

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera