×
Etiketë: ku
Lajme01 Tetor 2020
Interpoli dhe Europoli kanë zhvilluar një aksion ku janë arrestuar 166 persona. Aksioni është zhvilluar në Evropën Juglindore kundër migrimit ilegal trafikimit me armë zjarri dhe trafikimi me drogë. Operacioni është zhvilluar nga data 24...
Kronika30 Shtator 2020
Policia mbrëmë ka pranuar një informatë, të cilën e ka trajtuar dhe ka arritur të zbulojë disa pamje në rrjete sociale, ku në një lokacion në rajonin e Prishtinës, përkatësisht në një aheng në Prapashticë,...
Lajme29 Shtator 2020
Gjykata Speciale, këtë javë edhe zyrtarisht ka nisur punën e saj. Tre ish pjesëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës tani ndodhen në Hagë si të akuzuar, një për krime lufte e dy të tjerë për...
Lajme28 Shtator 2020
Deputetja e PDK’së, Ganimete Musliu ka kritikuar sot kryeparlamentaren Vjosa Osmanin që në kujtim të 1133 fëmijëve të vrarë gjatë luftës në Kosovë, kishte njoftuar se janë mbledhur lule të bardha në oborr të Kuvendit....
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Një videoxhirim i shkurtër, ku fyhet rëndë presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, po shpërndahet me të madhe nëpër rrjetet sociale, dhe në mediat malazeze dhe ballkanike. Pjesë e videos në fjalë është edhe...
Lajme26 Shtator 2020
Dje oficerët e EULEX-it kanë kryer bastistje në zyrat e OVL-UÇK-së, teksa e arrestuan kryetarin e kësaj organizate, Hysni Gucatin dhe nënkryetarin, Nasim Haradinaj. Gucati është transferuar për në Gjykatën Speciale në Hagë, ndërsa Haradinaj...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Lëkundje tërmeti janë ndjerë përgjatë natës në qarkun e Elbasanit, ku kryesisht epiqendra ka qenë Belshi. Pas lëkundjeve të forta të djeshme që u regjistruan në Belsh në orën 21:21 me magnitugë 4.2 të shkallës...
Lajme25 Shtator 2020
Pas dënimeve të personave zyrtarë për keqpërdorime, mosmarrëveshjeve midis Komunës së Prishtinës e institucioneve të trashëgimisë kulturore dhe një memorandumi trepalësh, Xhamia më e vjetër e Prishtinës mbetet monument i braktisur. Edhe pse u investuan...
Kronika24 Shtator 2020
Disa zyrtarë policorë që janë arrestuar në aksionin e njohur si “Karaçeva” edhe më herët kanë qenë të dyshuar për përfshirje në veprime penale. Polici F.L., siç është informuar KOHA, ka qenë i arrestuar në...
Kronika23 Shtator 2020
Mbi 24 mijë qytetarë janë gjobitur për më pak se një muaj, për mosrespektim të masave anti-Covid. Të gjitha mjetet nga gjobat e shqiptuara nga Policia nga dita kur ka hyrë në fuqi Ligji për...
Lajme22 Shtator 2020
222 pacientë po trajtohen për Covid-19 në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet rajonale. Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se 130 prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me Covid-19. Numri...
Front TV22 Shtator 2020
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti dhe ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, kanë vizituar sot ambientet e QKUK-së ku u takuan me ushtruesin e detyrës së drejtorit të SHSKUK-së, Valbon Krasniqin. Zemaj tha se do të...
Lajme21 Shtator 2020
Janë bërë më shumë se gjysmë viti, prej kur qytetarët e Republikës së Kosovës po ballafaqohen me pandeminë COVID-19. Infektologu kosovar, Izet Sadiku, përmes një postimi në Facebook thotë se kjo ka ndodhur për shkak...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.