Gjuha:
×
 • Front TV
 • Front TV

  Zemaj: Jemi në një fazë ku po marrim frymë më lirshëm, do të kërkojmë organizim shtesë

  FrontOnline
  22 Shtator 2020

  Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti dhe ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, kanë vizituar sot ambientet e QKUK-së ku u takuan me ushtruesin e detyrës së drejtorit të SHSKUK-së, Valbon Krasniqin.

  Zemaj tha se do të kërkojnë organizim shtesë për avancimin e shërbimeve shëndetësore.

  “Jemi në një fazë kur na është dhënë mundësia që bashkërisht të marrim pak frymë më lirshëm, në këtë kohë do të kërkojmë organizim shtesë, do të ngrisim interferimin e përbashkët sipas detyrave dhe ligjeve në fuqi, për avancimin e shërbimeve shëndetësore”, tha Zemaj.
  Ndërsa, kryeministri Hoti ka përgëzuar stafin shëndetësor për punën që kanë bërë për menaxhimin e pandemisë. Ai ka thënë se janë duke punuar që vjeshta Kosovën ta gjejë më të përgatitur sa i përket valës së dytë.

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/1231653103867452/

  Menaxho shpenzimet dhe fito zbritje me aplikacionin e Petrol Company
  Nga Rubrika
  Front TV27 Maj 2023
  Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka paralajmëruar se javët e ardhshme do të shtohet intensiteti i punës së Kuvendit përkundër faktit se a merr apo...
  Ekonomi27 Maj 2023
  Ish-kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, konsideron se formimi i Fondit Sovran do të jetë projekt i dështuar dhe barrë...
  Front TV25 Maj 2023
  Izmir Zeqiri është betuar si kryetar i ri i komunës së Zubin Potokut. Ai ishte kandidat i PDK-së në zgjedhjet e 23...
  Të tjera
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Kanë shpërthyer sërish tensionet midis Armenisë dhe Azerbajxhanit, dy ditë përpara se të rifillonin bisedimet që synonin përfundimin e një marrëveshjeje paqeje...
  Lajme30 Maj 2023
  Kryetari i Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, tha se po punon nga Zyra për Komunitete në fshatin Lipë të kësaj komune, e...
  Lajme30 Maj 2023
  Gazetarët që po i përcjellin nga afër ngjarjet në veri të vendit janë sulmuar në Leposaviq. T7 raportoi se gazetarët janë sulmuar...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Një tjetër vrasje ka tronditur SHBA-në dhe këtë herë viktimat janë nga e njëjta familje. Prindërit, motra dhe vëllai i Cesar Olalde,...
  Lajme30 Maj 2023
  Kryeministri Albin Kurti nuk do të marrë pjesë në Forumin e Bratisllavës në Sllovaki ku kishte planifikuar të shkonte për shkak të...
  Vip30 Maj 2023
  Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj do të martohen në datën 17 qershor. Ceremonia që do të bëjë bashkë familjarë, miq dhe bashkëpunëtorë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.