×
Etiketë: speciale
Lajme01 Tetor 2020
Veteranet e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë reaguar rreth arrestimeve të fundit nga Gjykata Speciale. Nëpërmjet një reagimi thuhet se, “Ne ju themi këtyre gjykatave, se me padrejtësi të tilla, kurrë dhe asnjëherë nuk mund...
Lajme30 Shtator 2020
Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë – Departamenti Speciale, kundër 15 të pandehurve për veprat penale falsifikimi i dokumenteve, legalizimi i përmbajtjes së rreme dhe shmangia nga...
Lajme30 Shtator 2020
Nisja e proceseve të zvarritura gjyqësore në Speciale mund të ketë ndikim të thellë mbi Kosovën dhe raportet e tensionuara të saja me Serbinë, ka shkruar e përditshmja britanike, “The Guardian” në raportin e saj...
Lajme29 Shtator 2020
Avokati i licencuar nga Gjykata Speciale Vehbi Beqiri thotë se masa e paraburgimit ndaj krerëve të OVL UÇK-së ishte e rëndë. Beqiri në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se shoqëria...
Lajme29 Shtator 2020
Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë para gjykatësit në Hagë se po mbahet padrejtësisht aty. Ai edhe në Hagë ka përsëritur se nuk e njeh Gjykatën Speciale. “Nuk...
Lajme29 Shtator 2020
Ka filluar intervistimi i nënkryetarit të Organizatës së Veteranëve të UCK-së, Nasim Haradinaj para trupit gjykues të Speciales, raporton Front Online. Haradinaj tha se nuk e ka njohur nuk e njeh dhe nuk do ta...
Front TV29 Shtator 2020
Këto janë dyshimet e Gjykatës Speciale ndaj Hashim Haradinajt Nënkryetari I OVL-së së UCK-së , Nasim Haradinaj nga Gjykata Speciale po akuzohet për frikësim, hakmarrje dhe shkelje të fshehtësisë së procedurave. “ Me 24 shtator...
Lajme29 Shtator 2020
Përmes një komunikate për media, Dhomat e Specializuara, kanë njoftuar se të martën, më 29 shtator në orën 15, në sallën e gjyqit në Hagë do të mbahet paraqitja e parë e Nasim Haradinaj. Haradinaj...
Lajme28 Shtator 2020
Analisti Imer Mushkolaj thotë se pas rrjedhjes së dokumenteve ka shqetësim te qytetarët. Mushkolaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se nuk ishte hera e parë në Kosovë që ndërkombëtarët...
Lajme28 Shtator 2020
Visar Ballovci përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka bërë me dije se ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale që më 12 tetor të paraqitet në këtë gjykatë në cilësinë e dëshmitarit....
Lajme28 Shtator 2020
Ka përfunduar intervistimi i ish-komandantit të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku në Prokurorinë e Specializuar në Hagë. Këtë e konfirmoi për klankosova.tv, avokati i Agim Çekut, Artan Qerkini.Çeku sot bëri paraqitjen e tij...
Lajme27 Shtator 2020
Agim Çeku, ish-Komandant i Përgjithshëm i UÇK’së, do të dalë para Gjykatës Speciale të hënë si i dyshuar për krime lufte. Shkuarjen e tij e ka konfirmuar avokati kosovar i ish-Kryeministrit kosovar. Agim Çeku, të...
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.