Gjuha:
×
Etiketë: shkruan
Lajme01 Tetor 2020
Avokati i organizatës së veteranëve, Tomë Gashi ka bërë të ditur se ka pranuar një email nga Gjyqtari i Speciales, Nikollas Guillou duke thënë se nga ai iu është kërkuar që ta informoj zyrën e...
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Lajme24 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, sot përmes një letre zyrtare i është drejtuar kreut të Kuvendit të Izraelit, Yariv Levin, të cilit i ka kërkuar takim dhe një video-bisedë për të diskutuar rreth...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Me rastin e shënimit të 75 vjetorit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, presidenti serb , Aleksandar Vuçiq, në fjalimin e tij, deklaroi se Serbia është “plotësisht e përkushtuar për të gjetur një zgjidhje kompromisi...
Lajme20 Shtator 2020
Këshilltari i Presidentit Trump për Siguri Kombëtare, Robert O’Brien përmes një letre drejtuar presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, e ka falënderuar për mbështetjen që kishte shprehur përmes një letre drejtuar O’Brien për takimin e 4...
Lajme20 Shtator 2020
Transmetuesi publik britanik BBC, ka raportuar për aksionin e Policisë së Kosovës që u zhvillua gjatë të premtës në fshatin Karaçevë të Kamenicës. Në artikullin kushtuar kësaj ngjarje përmendet arrestimi i të paktën 10 policëve....
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron për herë të parë nga llogaria e tij në Twitter ka përcjellë një mesazh në gjuhën turke. Macron shkruan në turqisht: “Në Ajaccio i dërguam Turqisë një mesazh të qartë;...
Lajme18 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, e ka proceduar Amendamentin e presidentit Thaçi në lidhje me mandatin e Gjykatës Speciale tek kryetarja e Dhomave të Specializuara, Ekaterina Trendafilova. Osmani, në letrën që e ka...
Lajme15 Shtator 2020
Një grup i disa qytetarëve në Ferizaj, ka bërë thirrje të gjenden dy truall ari tokë në periferi të qytetit për ndërtimin e një shtëpie të një nëne me dy jetimë. Këtë kërkesë e ka...
Lajme14 Shtator 2020
Drejtori i Qendrës për Studime Bioetike dhe shefi i Drejtorisë Evropiane të Departamentit të Bioetikës së UNESCO-s, Vojin Rakiq, i ka dërguar një letër të hapur emisarit special amerikan për dialogun Richard Grenell. Ai ka...
Lajme13 Shtator 2020
Drejtori i Qendrës për Studime Bioetike dhe shefi i Drejtorisë Evropiane të Departamentit të Bioetikës së UNESCO-s, Vojin Rakiq, i ka dërguar një letër të hapur emisarit special amerikan për dialogun Richard Grenell. Ai ka...
Vip12 Shtator 2020
Këngëtarja e njohur shqiptare, Vesa Luma, njihet për një veçanti të në interpretimin e këngëve dhe stilin e saj. Ajo është mjaft aktive në rrjete sociale, duke ndarë kështu imazhe të ndryshme nga jeta e...
Lajme12 Shtator 2020
Për vdekjen e gazetarit Sulejman Gashi ka shkruar sot edhe kreu i VV-së, Albin Kurti. Ky i fundit me anë të një postimi në Facebook, kujtoi se si Gashi e kishte shoqëruar në vizitën e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.