×
Etiketë: tij
Kronika01 Tetor 2020
Sot është mbajtur seanca fillestare ndaj Nuhi Mavrovqanit i cili akuzohet për vrasjen e bashkëshortes së tij me shufër metali në fshatin Berivojcë të Kamenicës. Mavrovqani para trupit gjykues në Gjykatën Themelore në Gjilan ka...
Lajme30 Shtator 2020
Ushtruesi i detyrës së OVL–UÇK’së, Faton Klinaku, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka njoftuar se po merr se po provokohet dhe shqetësohet nga persona të panjohur, të cilët po i çojnë...
Lajme30 Shtator 2020
Avokati i OVL-UÇK-së Tomë Gashi dhe sektretari i kësaj organizate Faton Kliniku janë ftuar për t`u lajmëruar në policinë e Eulexit në Fushē Kosovë , raporton Front Online. Lajmin e ka bërë të ditur vet...
Vip30 Shtator 2020
Mbrëmë është mbajtur debati presidencial mes Donald Trump dhe Joe Biden i cili zgjati më shumë se 90 minuta. Edhe të famshëm të artit shpeshherë tregojnë përkrahjen e tyre për figurat e shtetit. Një nga...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Fansat mbretërorë tashmë e dinë që Princi Charles dhe Princesha Diana kishin një martesë të palumtur dhe sipas biografes mbretërore Ingrid Seward, marrëdhënia e tyre ishte e mbushur me probleme që kryesisht vinin si pasojë...
Front TV29 Shtator 2020
Avokati i Nasim Haradinajt kërkon lirimin e menjëhershëm të tij, kjo gjykatë është për krime lufte e klienti im nuk akuzohet për krime lufte. "Klienti im nuk është akuzuar për krime lufte, ky është një...
Lajme29 Shtator 2020
Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, në zgjedhjet e fundit që janë mbajtur në Kosovë ka marrë vendim që kjo parti të mos futet në koalicion me partinë e Kadri Veselit (PDK),  dhe se koalicionit me...
Lajme28 Shtator 2020
Arjeta Kelmendi, bashkëshortja e ish-pjesëtarit të UÇK’së, Qerim Kelmendit, i cili ishte gjetur pa shenja jete dhe i djegur në veturën e tij në shkurt të këtij viti, e ka përkujtuar burrin e saj përmes...
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Lajme26 Shtator 2020
F.B, infermier në Klinikën e Urologjisë në QKUK u ther me thikë nga një pacient. Viktima më pas iu nënshtrua një operacioni, teksa Sindikata e Infermierëve ka treguar për gjendjen shëndetësore të tij. Sindikata ka...
Lajme26 Shtator 2020
Ariana Haradinaj, vajza e Nasim Haradinajt ka shprehur mllefin e saj pas arrestimit të babait, dje nga forcat e EULEX-it në Prishtinë. “Heroi im”, ishte mbishkrimi i Arianës, e cila jeton në Suedi.  
Kronika26 Shtator 2020
Një person, shtetas i Serbisë, është arrestuar dje në Gjilan pasi i njëjti ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij, raporton Front Online. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se i dyshuari është...
Kronika26 Shtator 2020
Një person i cili dyshohet se është me probleme mendore, ka ushtruar dhunë fizike ndaj nipit të tij, raporton Front Online. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se i dyshuari është ndaluar për 48...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.