×
Etiketë: shkon
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Belgjika, një nga vendet evropiane më i goditur nga koronavirusi, të mërkurën njoftoi se numri i të vdekurve nga pandemia kishte kaluar shifrën 10.000. Gjatë kulmit të pandemisë në muajin prill, Belgjika regjistroi më shumë...
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Lajme24 Shtator 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi ka vizituar sot pikën kufitare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Jarinjë. Poashtu bashkë me inspektorë kanë shkuar në një pikë karburanti ku inspektorët morën mostrat e naftës dhe...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Izraeli ka miratuar një bllokim të dytë të përgjithshëm ndërsa rastet e koronavirusit rriten në të gjithë vendin. Bllokimi, i cili pritet të fillojë të Premten pasdite, do të shohë që vendi të kthehet në...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Sipas statistikave zyrtare, numri i përgjithshëm i personave të prekur nga koronavirusi në Meksikë ka shkuar në mbi 700,000. Megjithatë, zëvendësministri i Shëndetësisë në këtë shtet ka paralajmëruar se shifra e vërtetë e të infektuarve...
Lajme20 Shtator 2020
Numri i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë ka arritur në 15 mijë. Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar...
Lajme18 Shtator 2020
Pas diskutimeve rreth tri orëshe për fillimin e vitit të ri shkollor, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë shkuar në pauzë deri në orën 15:30. Iniciuesja e interpelancës së ministrit të Arsimit dhe Shkencës, Ramë...
Lajme18 Shtator 2020
Së paku gjashtë milionë e 650 mijë e 570 raste të personave të infektuar me COVID-19 janë raportuar deri tash në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ky virus atje ka marrë 197 mijë e 244...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Me ardhjen e vjeshtës numri i të infektuarve më koronavirusi ka ardhur duke u rritur. Dje OBSH njoftoi se Europa shënoi një numër më të lartë rastesh sesa në mars. Sipas Universitetit ‘John Hopkins’, numri...
Lajme17 Shtator 2020
Propozimi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për Ramush Haradinajn president ka shkaktuar përplasje brenda koalicionit qeverisës. Kjo çështje mund të çojë vendin në zgjedhje. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka paralajmëruar...
Kronika14 Shtator 2020
Një femër shtetase e Shqipërisë dyshohet të ketë ushtruar dhunë në familje ndaj viktimës mashkull  në Prizren, bën të ditur Policia e Kosovës në raporton 24 orësh. Deri te dhuna ka ardhur si pasojë e...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Kur mësuesja Gamze Arslan e kuptoi se nxënësit e saj në provincën Van në lindje të Turqisë nuk kishin qasje në internet për ta ndjekur mësimin online shkaku i pandemisë, ajo filloi që t’i vizitonte...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar një marrëveshje në Shtëpinë e Bardhë në Uashington. E një ndër pikat e marrëveshjes të nënshkruar nga kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.