×
Etiketë: dje
Kronika01 Tetor 2020
Një 30-vjeçar ka vdekur dje si pasojë e një incidenti që ka ndodhur në fshatin Krushevë e Madhe në Komunën e Klinës. Sipas Policisë, viktima dyshohet se ishte duke punuar me traktor dhe aksidentalisht ka...
Lajme29 Shtator 2020
Në mesditën e së hënës në Qendrën Klinikë dhe Universitare të Kosovës ka lindur foshnjën e saj një vajzë 14-vjeçare. Lehona e lindur në vitin 2006 kishte shkuar në QKUK në javën e 35 të...
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Lajme26 Shtator 2020
Policia e EULEX-it dje ka zhvilluar një aksion brenda zyrave të Organizatës së Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, me ç’rast janë arrestuar kryetari i OVL-së Hysni Gucati dhe nënkryetari Nasim Haradinaj. Sekretari...
Lajme26 Shtator 2020
Tri konferencat e shtypit të OVL të UÇK-së, të 7, 16 dhe 22 shtatorit janë në fokus të fletarrestit ndaj kreut të OVL të UÇK-së, Hysni Gucati, versioni anglisht dhe i redaktuar i të cilit...
Lajme23 Shtator 2020
Policia e Kosovës nuk po i kursen qytetarët që nuk po i respektojnë masat kundër përhapjes së koronavirusit. Drejtori i Policisë, Rashit Qalaj ka thënë për Express se vetëm dje, nga ora 07:00 deri në...
Kronika21 Shtator 2020
Pesë raste të dhunës familjare janë raportuar dje në Policinë e Kosovës, ndërsa të gjitha ankueset janë të gjinisë femërore. Rastet e dhunës familjare kanë ndodhur në Podujevë, Prishtinë, Gllogoc, Suharekë dhe Mitrovicë e Jugut....
Lajme19 Shtator 2020
Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci, dje përfunduar intervistimin pranë Prokurorisë së Dhomave të Specializuara të Republikës së Kosovës në Hagë.Pas përfundimit të intervistimit, Geci ka treguar se u është përgjigjur të gjitha...
Lajme08 Shtator 2020
Hetues të Gjykatës Speciale kanë shkuar në selinë e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK’së. Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express sekretari i OVL-UÇK’së, Faton Klinaku. “Po kanë ardhë hetues të Gjykatës Speciale....
Kronika08 Shtator 2020
I akuzuari për vjedhje të shërbimeve, Haxhi Kryeziu, në shqyrtimin fillestar të mbajtur të martën, në Gjykatën Themelore në Gjakovë, dega në Malishevë, e ka pranuar fajësinë për veprën që i vihet në barrë. Pasi...
Lajme06 Shtator 2020
Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, thotë se rreth orës 17:00, është informuar se në rrugën ‘Eqrem Qabej’ nё Pejë, ёshtё parë njё person i gjakosur. “Me të marrë informatën njësitet e Stacionit Policor në...
Lajme05 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Marrëveshja me Serbinë është historike dhe se synimi është njohja reciproke. Për marrëveshjen e arritur dje, kryeministri i vendit ka përdorur edhe një shprehje franceze. “Ka një...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Presidenti serb, Aleksander Vuçiq ka folur nga Uashingtoni edhe njëherë për marrëveshjen e arritur dje në Shtëpinë e Bardhë. Në lidhje me të, Vuçiq ka thënë se e njëjta është marrëveshje shumë e mirë për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.