×
Etiketë: këta
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Lajme23 Shtator 2020
Drejtori i Institutit Kosovar për Drejtësi, Ehat Miftaraj ka paralajmëruar që në tetor, nëntor e dhjetor qytetarët do të shohin aksione si nëpër filma. “Në muajin tetor, nëntor dhe dhjetor do të shohim aksione si...
Lajme20 Shtator 2020
Në mesin e 33 personave që janë arrestuar, mbrëmë janë edhe 12 zyrtarë të Policisë së Kosovës në Karaçevë, që kryesisht shërbenin në zonën e Anamoravës, me dyshimin se keqpërdorën detyrën zyrtare. Prokuroria Themelore në...
Kronika19 Shtator 2020
Policia Rajonale e Pejës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për arrestimin tre personave gjatë këtij muaji. Ata po kërkohen për veprën penale “Blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje e paautorizuar e narkotikëve”. Përmes një komunikate drejtuar...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Shkaku i pandemisë, kufijtë e BE-së do të vazhdojnë të jenë të mbyllur për kosovarët që kanë viza, edhe pas rishikimit të listës së vendeve të treta, që është ndërmarrë në fillim të javës. Një...
Lajme14 Shtator 2020
Rreth 950 zyrtarë të lartë publikë do t’i nënshtrohen kontrollit të plotë të pasurisë nga Agjencia Kundër Korrupsionit. Në mesin e zyrtarëve që do t’i kontrollohet pasuria edhe njëherë është edhe Presidenti i Kosovës, Hashim...
Lajme14 Shtator 2020
Më 11 mars 2020, kur OBSH-ja e shpalli pandeminë e COVID-19, Kosova e llogariste se në vitin 2020 rritja ekonomike e vendit do të shkonte në 5 për qind. Shteti sapo ishte bërë me Qeveri...
Lajme05 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Marrëveshja Kosovë-Serbi ka rëndësi gjeopolitike. Sipas tij, me këtë marrëveshje i jipet një sinjal i qartë Kinës dhe Rusisë. “Kjo marrëveshje nuk është vetëm marrëveshje mes dy...
Lajme29 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, bashkë me drejtorin e Arsimit, Nazim Gagica, kanë përcjellur nga afër testin e maturës i cili është organizuar në kushte pandemie, me mbështetjen e MASH, IKSHPK, Policisë së...
Lajme26 Gusht 2020
Pacientët me COVID-19 me një grup të problemeve themelore të shëndetit kanë një rrezik në rritje të vdekjes nga virusi, sugjeron një studim i ri. Studiuesit kontrolluan tek njerëzit të diagnostikuar me sindromën metabolike, e...
Lajme23 Gusht 2020
Tre vëllezër të një familjeje në Ferizaj janë shuar si pasojë e koronavirusit. Vëllezërit Ferat, Murat dhe Berat Ymeri kanë ndërruar jetë brenda një muaji pasi nuk kanë mundur ta mposhtin Covid-19. Lajmin e ka...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Tensioni vijon të jetë i lartë mes Turqisë dhe Greqisë me rikthimin gjatë mëngjesit të sotëm në Zonën Ekskluzive Ekonomike të pretenduar nga grekët të anijes turke të kërkimit Oruç Reis. Ndërkohë, gazeta proqeveritare turke...
Ekonomi14 Gusht 2020
Sektori i gastronomisë, hotelerisë, turizmit dhe ai i prodhimtarisë, sipas drejtorit të Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, janë ndër sektorët më të goditur nga pandemia Covid-19. “ Nuk është tashmë fshehtësi që sektorët të cilët...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.