×
Etiketë: ovluÇksë
Lajme30 Shtator 2020
Glauk Konjufca ka komentuar publikimin e dosjeve nga ana e OVL-UÇK-së. Ka thënë se kjo qasje e tyre ishte gabuar. Sipas tij, ata, dokumentet do të duheshin të dorëzoheshin te institutcionet e jo të bëhet...
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Lajme26 Shtator 2020
Dega e OVL UÇK-së në Fushë Kosovë ka bërë thirrje për respekt të ndërsjellë dhe sjelle më dinjitoze pas aksionit të djeshëm të policisë së EULEX-it në zyrat e kësaj organizate në Prishtinë. Dega po...
Lajme25 Shtator 2020
Tomë Gashi, avokati i OVL UÇK-së, ka folur për bastisjen e zyrës dhe arrestimet e pjesëtarëve të kësaj organizate që janë bërë sot nga Gjykata Speciale. Gashi ka thënë se ata janë në zyre të...
Lajme25 Shtator 2020
Nënkryetari i OVL-UÇK, Nasim Haradinaj ka akuzuar gazetarin, Vehbi Kajtazin për përshpejtimin e procedurave për bastisjen e OVL-UÇK. Ai tha para mediave se deklaratat që ka dhënë Kajtazi dje, tregojnë se ai është fajtor, shkruan...
Lajme25 Shtator 2020
Paradita e sotme nisi zhurmshëm në Organizatën e Veteranëve të Luftës së UÇK-së. Diku rreth orës 11:00 në zyrat e kësaj organizate hynë pa paralajmërim dhjetëra policë të armatosur e të maskuar të EULEX-it. Urdhëri...
Lajme25 Shtator 2020
Para disa minutash zyrtarët e EULEX-it kanë nxjerrur dy pako nga zyret e OVL-UÇK. Ndërsa tani ata janë kthyer me dy pako të cilat duken të mbushura, shkruan Front Online. Nuk dihet se çfarë ka...
Lajme25 Shtator 2020
Sekretari i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, është deklaruar për aksionin e EULEX-it në zyret e tyre. Ka thënë se nëse shteti nuk merr masa ndaj këtyre siç i quan ai kriminelë, atëherë, do të veprojnë vetë....
Lajme25 Shtator 2020
Zyrat e OVL-UÇK-së janë rrethuar dhe janë bastisurë nga zyrtarë policorë të EULEX-it. Aty janë parë disa policë të cilët janë futur edhe brenda zyreve ende nuk dihet arsyeja.
Lajme22 Shtator 2020
Hetuesit e Speciales ia marrin sërish dosjet OVL-UÇK’së Kryetari i Organizatës së Veteranëve të UÇK-së, Hysni Gucati ka bërë të ditur se dosjet e dërguara sot në zyrat e organizatës është marrë nga hetuesit e...
Front TV22 Shtator 2020
Kryetari i OVL-së së UÇK-së, Hysni Gucati ka thënë sot se në organizatë janë sjellë dosje të reja të Gjykatës Speciale nga një person i panjohur, raporton Front Online. “Sot në OVL-UÇK, ka mbërritur edhe...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka njoftuar se janë duke u vezhguar ngado që po shkojnë, pas publikimit të dosjeve të Gjykatës Speciale që iu erdhën...
Lajme08 Shtator 2020
OVL e UÇK-së po pretendon se rreth 4 mijë dokumente të klasifikuara të Gjykatës Speciale i kanë ardhur nga një person i panjohur ditën e djeshme në seli, raporton Front Online. Lidhur me këtë çështje,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.