×
 • Lajme
 • Lajme

  Hetuesit e Speciales ia marrin sërish dosjet OVL-UÇK’së

  FrontOnline
  22 Shtator 2020

  Hetuesit e Speciales ia marrin sërish dosjet OVL-UÇK’së

  Kryetari i Organizatës së Veteranëve të UÇK-së, Hysni Gucati ka bërë të ditur se dosjet e dërguara sot në zyrat e organizatës është marrë nga hetuesit e Dhomave të Specializuara.

  Përmes një konference për media, ai ka thënë se hetuesit e kanë pranuar se materiali është Prokurorisë Speciale.

  Edhe avokati Tomë Gashi ka thënë se dokumentacioni është origjinal dhe ka të bëjë me hetim penal.

  Ai tutje ka shtuar se Policia dhe Prokuroria nuk janë involvuar se si janë dërguar dokumentacionet në zyrat e OVL-UÇK-së.

  Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…
  Nga Rubrika
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL), Elbert Krasniqi, ka thënë se nuk ka ndonjë njoftim zyrtar për kërkesën që kanë paraqitur...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Profesori amerikan dhe njohësi i raporteve në mes të Kosovës dhe Serbisë, Edward P. Joseph, ka thënë se qëndrimet dhe deklaratat e...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Guvernatori i Bankës Qendrore, Ahmet Ismaili me bashkëpunëtorë ka takuar Drejtorin për marrëdhënie ndërkombëtare të Autoritetit britanik të Mbikëqyrjes Financiare (FCA), Ruairi...
  Të tjera
  Sport05 Dhjetor 2023
  Kupa FA është gara më e vjetër në historinë e futbollit dhe tanimë është hedhur shorti për raundin e 1/32-ve, ku nuk...
  Lifestyle05 Dhjetor 2023
  Kur temperatura fillon të bjerë, nuk keni pse të hiqni dorë nga zakoni juaj i vrapimit. Në fakt, vrapimi në mot të...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Kapiten i kësaj jave është zgjedhur Lumbardhi. Ai sot ua ka ndarë punët e shtëpisë të gjithë banorëve të tjerë duke filluar...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Kryetari i LDK’së, Lumir Abdixhiku, ka shkuar për ngushëllime tek familja e së ndjerës Liridona Ademaj. Abdixhiku vrasjen e saj e ka...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona të dyshuar për dy raste grabitje dhe lëndim trupor. Siç thuhet në...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar kandidatët për policë të rinj se “duhet të paraqiten me kohë” për mbajtjen e testit psikologjik dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.