×
Etiketë: ai
Lajme30 Shtator 2020
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Arbreshë Kryeziu-Hyseni ka thënë se mocioni i iniciuar nga kjo parti për rrëzimin e qeverisë ka marrë mbështetjen edhe të disa deputetëve të partive të tjera politike, por nuk i ka...
Lajme29 Shtator 2020
Avokati i njohur, Skënder Musa, ka thënë se paraqitja e sotme e Nasim Haradinajt në Gjykatën Speciale ka treguar se nuk ka asnjë bazë ligjore që ai të mbahet atje e më së paku të...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Banorët e një fshati në Rumani rizgjodhën të njëjtin kryetar në zgjedhjet lokale, edhe pse ai vdiq dy javë më parë nga coronavirusi. Qytetarët besojnë se bëri punë të mirë dhe se e meritonte një...
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Lajme26 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën ndaj familjes Deliu në Abri të Epërme. Ai, përmes një statusi në Facebook, ka thënë se masakra në Abri të Epërme është një prej rreth 400 masakrave...
Lajme25 Shtator 2020
Grupi Parlamentar i AAK’së, ka reaguar pas arrestimit të kryetarit të OVL-UÇK’së Hysni Gucati nga policia e EULEX’it sot në zyrat e veteranëve. GP i AAK’së ka thënë se operacionet si ky i soti janë...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme18 Shtator 2020
Zëdhënësi i Vv’së, Përparim Kryeziu, ka thënë në emisionin dPt te Fidani në T7 se Liqeni i Ujmanit i takon plotësisht Kosovës dhe ai është ndërtuar pasi Kosova kishte blerë të gjithë sipërfaqen tokësore ku...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një tjetër gazetar u gjet i vdekur në Meksikë këtë javë, i pesti këtë vit në historinë e zymtë të sulmeve të vendit kundër shtypit. Gazetari veteran, Julio Valdivia u gjet të mërkurën pasdite në...
Lajme13 Shtator 2020
Drejtori i Klinikës së Biokimisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, Shemsi Veseli, në një intervistë për Front Online, ka thënë se është e pajustifikueshme që sektori privat të jetë më i përgatitur se ai publik....
Vip12 Shtator 2020
Rep-artisti ka qenë në top listë, pasi lansoi albumine tij të fundit “Cool Tape Volume 3”. Përpos kësaj, në qendër të vëmendjes është bërë edhe për shkak të spekulimeve se ka filluar një lidhje me...
Lajme12 Shtator 2020
Ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla ka pasur sot një bisedë telefonike me homologun e saj turk, Mevlüt Çavuşoğlu. Për këtë, kryediplomatja kosovare ka njoftuar me anë të një postimi në Facebook, teksa ka...
Lajme09 Shtator 2020
Ashtu siç ka ngjarë javë më parë në Bruksel, edhe më 4 shtator Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka vazhduar që Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti t’i fliste në serbisht. Por për dallim nga hera...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.