×
Etiketë: forca
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Aleanca Veri-atlantike hodhi sot poshtë akuzat e presidentit bjellorus, Aleksandër Lukashenko se po zhvillonte ushtrime ushtarake përgjatë kufijve perëndimorë të vendit, në Poloni dhe Lituani, dhe theksoi se po monitoronte nga afër situatën pas zgjedhjeve...
Lifestyle25 Korrik 2020
Me mendimet dhe aspirata të përditshme dhe të drejta mund të realizojmë të gjitha ëndrrat tona, të arrijmë qetësinë shpirtërore dhe kënaqësinë Deri në perfeksion arrihet me ushtrime, durim dhe qëndrueshmëri, ndërkaq rezultatet e dëshiruara...
Lajme09 Korrik 2020
Deputetja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka shpërndarë një fotografi të së bashku me nënkryetaren e Kuvendit, Arbërie Nagavci dhe kryetaren Vjosa Osmani. Kusari në mbishkrimin e fotografisë shkruan “Zonjat në të...
Lajme05 Korrik 2020
Forca të shtuara të policisë ndodhen në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës mëngjesin e sotëm Arsyeja e pranisë së policisë në QKUK ende nuk dihet. Ndërkohë, edhe katër persona kanë vdekur në Qendrën Klinikë Universitare...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020 vijon punën. Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo...
Lajme24 Qershor 2020
Gjeneral brigadieri i Ushtrisë amerikane Larry Henry është Shefi i ri i Shtabit të Forcës së Kosovës. Ai mori përsipër detyrën nga Brigadieri Gjeneral Shawn A. Harris i Gardës Kombëtare të SHBA-së. Ceremonia u zhvillua...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Trafikim të lëndëve narkotikëve apo armëmbajtja pa leje, këto janë disa nga veprat penale që rëndojnë mbi 3 të piketuarit e radhës nga Operacioni Forca e Ligjit.. Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.