×
Etiketë: tyre
Lajme30 Shtator 2020
Sekretari i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, ka zbardhur bisedën e sotme telefonike me zyrtarët e Gjykatës Speciale. Këta të fundit kanë kontaktuar sot Klinakun, duke e pyetur nëse ai e njeh gjuhën gjermane apo atë angleze....
Lajme28 Shtator 2020
Lopët që u konfiskuan të premten e 18 shtatorit në Karaçevë të Kamenicës, kanë rezultuar të shëndetshme pas analizave që iu janë bërë nga ana e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinës. Ato kanë qenë duke...
Lajme28 Shtator 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, me rastin e 28 shtatorit - Ditës Ndërkombëtare të Boshnjakëve, priti deputeten e Kuvendit të Kosovës dhe kryetaren e Unionit Socidaldemokrat, Duda Balje. “Në emrin tim...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, të dielën i bëri thirrje popullit armen që ta marrë të ardhmen e vet në dorë duke dalë kundër, siç tha ai, udhëheqësisë që po i çon në katastrofë, pas...
Lajme26 Shtator 2020
Forca të shumta të Njësisë Speciale të Misionit të EULEX-it kanë bastisur dje Selinë Qendrore të OVL-UÇK-së në Prishtinë, dhe më pas kanë arrestuar kreun e saj, Hysni Gucatin. Të armatosur deri në dhëmbë, këta...
Lajme26 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kujtuar masakrën ndaj familjes Deliu në Abri të Epërme. Ai, përmes një statusi në Facebook, ka thënë se masakra në Abri të Epërme është një prej rreth 400 masakrave...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Shtetasit e huaj që jetojnë në Zvicër përbëjnë gati 25 përqind të popullsisë së vendit. Shifrat zyrtare zbulojnë shumë fakte interesante rreth këtyre njerëzve. Ky informacion është edhe më i rëndësishëm përpara referendumit mbarëkombëtar më...
Lajme23 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë janë duke u trajtuar 20 pacientë me COVID-19, prej të cilëve dy janë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe tetë janë në oksigjeno terapi. Sipas njoftimit, gjatë 24 orëve...
Lajme22 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka njoftuar se sot në Prizren ka hasur në një person të dyshuar, i cili ishte në kërkim me urdhërarrest për vepër penale ” Tentim Vrasje”. Sipas komunikatës së PK-së, i dyshuari...
Lajme22 Shtator 2020
Sindikata e Infermierëve të Kosovës, ka paralajmëruar masa radikale në rast se Qeveria nuk i merr parasysh kërkesat e tyre. Ata madje thonë se nëse vjen koha që t’i bojkotojnë shërbimet e tyre, atëherë do...
Lajme22 Shtator 2020
Në 22 vjetorin e rënies, kryeministri Avdullah Hoti ka kujtuar Fehmi e Xhevë Lladrovcin. "Njëzet e dy vjetori i rënies heroike të Fehmi e Xhevë Lladrovcit dhe bashkëluftëtarëve të tyre, na kujton përkushtimin dhe sakrificën...
Kronika22 Shtator 2020
U arrestua nga policia sepse kansoi ish bashkëshorten dhe i shkoi tek banesa. Burri i arrestuar nga policia shkoi tek banesa e ish bashkëshortes për ta marrë djalin e tyre dy vjeçar.I dyshuari u dërgua...
Lajme21 Shtator 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka pritur sot në takim drejtuesit e Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës me të cilët ka diskutuar për problemet e këtij sektori dhe mundësinë e lehtësimit të msaave....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.