×
Etiketë: masave
Lajme01 Tetor 2020
Numër i lartë i gjobave ditore për shkelje të ligjit antiCOVID-19. Gjatë së mërkurës Policia e Kosovës ka shqiptuar 562 gjoba në bazë të ligjit COVID-19. Ndërkaq 45 aksidente kanë ndodhur gjatë kësaj kohe, 19...
Lajme01 Tetor 2020
Infektologu Lul Raka ka thënë se numri i madh i rasteve me COVID-19 erdhi pasi masat u liruan menjëherë. Ai ka thënë se numri i madh i rasteve të infektimit erdhi pasi lirimi i masave...
Lajme29 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit ka ndodhur një aksident trafiku dhe 6 me të lënduar si dhe 31 aksidente trafiku me dëme materiale. Vetëm brenda 24 orëve, 482 gjoba janë shqiptuar për qytetarët që nuk...
Kronika28 Shtator 2020
Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 532 gjoba për shkak të mosrespektimit të masave anti-COVID. Gjithashtu gjatë këtyre 24 orëve, Policia e Kosovës ka shqiptuar edhe 914 gjoba trafiku. Janë shënuar...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot do të mbaj mbledhjen e gjashtë, me më shumë pika të rendit të ditës nga programi i saj i punës dhe interesit të qytetarëve. Në seancën e...
Lajme27 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 228 gjoba për mosrespektimin e masave anti-COVID. Poashtu gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 861 gjoba trafiku, ndërsa janë shënuar gjithsej...
Lajme26 Shtator 2020
Komunat e Kosovës do të humbin 5.2 milionë euro, shkaku i vendimit të Ministrit të Pushtetit Lokal, Goran Rakiq, për shkëputjen e marrëveshjes tripalëshe në mes të kësaj ministrie, komunave dhe Helvetas Swiss Cooperation në...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Ministria e shëndetësisë tha të premten se Italia ka regjistruar 1,912 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit. Ky është numri më i lartë ditor që nga fundi i bllokimit dhe nga...
Lajme25 Shtator 2020
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Fetah Rudi në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës ka folur për problemet me të cilat po përballen personat e shurdhër në Kosovë. Ai ka theksuar se...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Bashkimi Evropian (BE) u bëri thirrje sot vendeve anëtare që të forcojnë urgjentisht masat për të kontrolluar vatrat e reja të epidemisë dhe për të shtypur valën e re të koronavirusit. "Të gjitha vendet duhet...
Kronika24 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka shqiptuar 800 gjoba për mosrespektim të masave ndaj COVID-19 në 24 orët e fundit. Policia e Kosovës ka shqiptuar 800 gjoba në bazë të ligjit COVID-19. Sipas statistikave të përgjithshme 19...
Lajme23 Shtator 2020
Shoqata e Gastronomëve të Kosovës ka pezulluar për një javë protestën e paralajmëruar për të premten, më 25 shtator Ky vendim i gastronomëve vjen pas mbledhjes së Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente...
Lajme22 Shtator 2020
Ka përfunduar takimi i Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente me covid-19, ku pas takimit ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, tha se vlerësimet e përgjithshme rreth situatës epidemiologjike janë stabile. "Vlerësimet e përgjithshme...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.