×
Etiketë: masave
Lajme08 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Lipjanit ka kërkuar rishikimin e masave në luftimin e përhapjes së koronavirusit në vend, pasi sipas tij, respektimi i masave është selektiv. Imri Ahmeti në një postim në Facebook ka shkruar...
Lajme06 Shtator 2020
Gati 10 mijë persona që nuk dëgjojnë fare ose kanë vështirësi në dëgjim, kanë mbetur pothuajse të painformuar rreth masave kundër sëmundjes Covid-19 që është përhapur në Kosovë prej muajit mars. Mungesa e interpretit të...
Lajme06 Shtator 2020
Gjatë dy ditëve të fundit në Kosovë janë gjobitur saktësisht 1 mijë e 258 qytetarë të cilën nuk respektuan masat kundër koronavirusit të vendosura nga Qeveria e Kosovës. Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovë,...
Lajme05 Shtator 2020
Komiteti për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente me COVID-19 mbajti takimin e radhës. Në këtë takim është diskutuar edhe për lirimin apo shtrëngimin e masave. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se jemi...
Lajme02 Shtator 2020
Komiteti Komunal në Gjilanit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, në mbledhjen e sotme, ka bërë vlerësimin e gjendjes së përgjithshme të shëndetit publik, të cilën e ka udhëhequr kryetari Lutfi Haziri dhe...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Njëri ndër organizatorët e protestës kundër masave të pandemisë në Lindën, Piers Corbyn, ka thënë se është dënuar me 10,000 funte në bazë të rregullave të reja kundër përhapjes së koronavirusit, me të cilat ndalohen...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Mes 200 dhe 300 protestues u mblodhën sot për demonstrata paqësore në një park të Parisit. Ata kanë shprehur pakënaqësinë me masat e detyrueshme të mbajtjes së maskave të fytyrës, duke thirrur “Liri, liri!” AFP...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Me mijëra vetë kanë mbushur rrugët e Berlinit për protestën masive kundër masave ndaj pandemisë së koronavirusit. Një gjykatë gjermane ia dha në fund dritën jeshile mbajtjes së tubimit që ka detyruar policinë të dërgojë...
Lajme28 Gusht 2020
Ai ka vlerësuar se izolimi i menjëhershëm dhe hapja e plotë ka bërë që në vend të dyfishohet numri i rasteve të të infektuarve e deri te humbja e betejës me këtë virus. “Mendoj që...
Lajme23 Gusht 2020
Të hënën Asociacioni i komunave të Kosovës, do të takohet me kryeministrin Hoti dhe tre ministra, ku do të diskutohet rreth kritereve dhe formulës së shpërndarjes së 10 milionë eurove në komuna, fillimi i procesit...
Lajme22 Gusht 2020
Kryeministri, Avdullah Hoti, edhe një herë u ka bërë thirrje qytetarëve të jenë të kujdesshëm në respektimin e masave anti Covid e sidomos tani që fillon viti shkollor. Ai thekson se edhe pse numri i...
Ekonomi18 Gusht 2020
Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë organizoi një konferencë virtuale me Zëvendëskryeministrin Besnik Tahiri, në të cilën u diskutua e ardhmja e ekonomisë së Kosovës, me theks të veçantë në rimëkëmbjen nga pandemia COVID-19. Gjatë këtij...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe, në një intervistë për MKD njoftoi se gjatë stinës së vjeshtës, kur edhe pritet të ketë një hov më të madh të virusit korona sistemi i...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.