×
Etiketë: masave
Lajme22 Shtator 2020
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të njeriut po konsideron se është koha për lehtësimin e masave kufizuese për COVID-19 Përmes një komunikate për media, KMDLNj deklaron se vendosja e maskave në ambiente...
Lajme22 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka publikuar të dhënat e 24-orëve të fundit, sipas të cilave, 632 tiketa janë shqiptuar në kuadër të Ligjit antiCOVID-19. Ndërkaq, për thyerje të rregullave në komunikacion, policia bën të ditur se...
Lajme21 Shtator 2020
Deputeti i Kuvendit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Gazmend Syla ka thënë se invalidët e UÇK-së po privohen nga Komisioni i Rivlerësimit të shkallës ivalidore për shkak të IKShPK-së. Sipas Sylës,...
Lajme18 Shtator 2020
Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka paralajmëruar radikalizim të masave nëse s’iu përmbushen kërkesat deri të hënën. FSSHK-ja të premten përmes një komunikate ka njoftuar se ka dorëzuar në Zyrën e Kryeministrit të...
Kronika17 Shtator 2020
Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur në 24 orët e fundit, ndërsa 23 aksidente të tjera me të lënduar. Policia ka njoftuar se po ashtu kanë ndodhur 30 aksidente trafiku me dëme materiale. Brenda...
Lajme16 Shtator 2020
Ditëve të fundit në Kosovë ka rënë numri i të infektuarve me koronavirus, mirëpo autoritetet akoma nuk kanë marrë asnjë vendim për lehtësimin e masave. Numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë ka arritur...
Lajme16 Shtator 2020
Përhapja e pandemisë së Coronavirusit në Kosovë më së rëndi ka ndikuar në sektorin e hotelerisë. Kjo, pasi Qeveria mori vendim për mbylljen e përkohshme të shumë bizneseve, ndaloi grumbullimin e njerëzve, si dhe u...
Lajme14 Shtator 2020
Policia e Kosovës që nga fillimi i pandemisë ka shqiptuar 18 mijë e 320 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid, raporton Front Online. Këtëe ka konfirmuar drejtori i Policisë, Rashit Qalaj, në një konferencë për...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Kufizimet si pasojë e koronavirusit kanë çuar në një rënie të përdorimit të transportit në të gjithë botën. Por ndonëse këto masa kanë shkaktuar telashe te njerëzit, ato kanë qenë një lajm i mirë për...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Mijëra njerëz në Europë kanë dalë në protesta masive kundër masave shtrënguese për shkak të koronavirusit. Këtë të diel rrugët e Madridit u bllokuan, pasi qytetarët kërkuan dorëheqjen e kryeministrit Pedro Sanchez. Ata mbanin në...
Lajme13 Shtator 2020
Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Korrektues të Kosovës, Rasim Selmani ka njoftuar se nga nesër, 14 shtator, ky institucion do fillojë së aplikuari masat lehtësuese për të burgosurit. Ndër masat që do nisë së zbatuari...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Kryeministri Zoran Zaev sot në Facebook shkroi se së shpejti do të fillojë realizimi i pakos së katërt të masave ekonomike, e cila përfshin ndihmë direkte për ekonominë dhe për qytetarët. “I përfshijmë më të...
Lajme10 Shtator 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës nga dita e hënë do të fillojë me hapat e radhës të lehtësimit të masave mbrojtëse ndaj COVID-19 në institucionet korrektuese. Në një komunikatë për media thuhet se SHKK nga data...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.