Lajme

Policia shqipton mbi 18 mijë gjoba për mosrespektim të masave, 117 zyrtarë me COVID-19

Policia shqipton mbi 18 mijë gjoba për mosrespektim të masave, 117 zyrtarë me COVID-19
15:47 | 14 Shtator 2020

Policia e Kosovës që nga fillimi i pandemisë ka shqiptuar 18 mijë e 320 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid, raporton Front Online.

Këtëe ka konfirmuar drejtori i Policisë, Rashit Qalaj, në një konferencë për medie, ku u bënë të ditura edhe rezultatet ditore të rasteve aktive.

Ai ka shtuar se Policia po vazhdon punën në menaxhimin e pandemisë, përderisa tha se 177 zyrtarë policor janë të infektuar me Coronavirus.

“Edhe policia e Kosovës është e angazhuar dhe rezultati është trend pozitiv dhe policia do të vazhdojë me punë që ky numër të bie”.

“Masat janë duke u respektuar mjaft mirë dhe kemi raste individuale. 18 mijë e 320 gjoba ka nënshkruar gjitha për kundërvajtje”.

“Ndërsa që nga fillimi këtyre 18 000 ju shtohen edhe 73 mijë flet-paraqitje. Numri i policëve që janë të infektuar janë 117 që janë aktiv”./Front Online

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera