×
 • Lajme
 • Lajme

  Policia shqipton mbi 18 mijë gjoba për mosrespektim të masave, 117 zyrtarë me COVID-19

  FrontOnline
  14 Shtator 2020

  Policia e Kosovës që nga fillimi i pandemisë ka shqiptuar 18 mijë e 320 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid, raporton Front Online.

  Këtëe ka konfirmuar drejtori i Policisë, Rashit Qalaj, në një konferencë për medie, ku u bënë të ditura edhe rezultatet ditore të rasteve aktive.

  Ai ka shtuar se Policia po vazhdon punën në menaxhimin e pandemisë, përderisa tha se 177 zyrtarë policor janë të infektuar me Coronavirus.

  “Edhe policia e Kosovës është e angazhuar dhe rezultati është trend pozitiv dhe policia do të vazhdojë me punë që ky numër të bie”.

  “Masat janë duke u respektuar mjaft mirë dhe kemi raste individuale. 18 mijë e 320 gjoba ka nënshkruar gjitha për kundërvajtje”.

  “Ndërsa që nga fillimi këtyre 18 000 ju shtohen edhe 73 mijë flet-paraqitje. Numri i policëve që janë të infektuar janë 117 që janë aktiv”./Front Online

  Dyfish n’plus me ArtMotion
  Nga Rubrika
  Kronika24 Qershor 2024
  Një person është arrestuar nga policia e rajonit të Gjakovës, pasi që ky i fundit dyshohet se tentoi t’u jepte ryshfet 20...
  Lajme24 Qershor 2024
  Ministrja gjermane e Çështjeve Sociale dhe Shëndetësisë, Ursula Nonnemacher do ta vizitojë Kosovën për të mësuar rreth rekrutimit të stafit të ri infermieror nga...
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryeqyteti i Kosovës, Prishtina, është goditur mbrëmë nga vërshime të shumta të shiut. Shumë rrugë janë mbuluar nga uji e shumë biznese...
  Të tjera
  Lajme24 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, në Luksemburg, ka marrë pjesë në takimin e rregullt të Ministrave...
  Lajme24 Qershor 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, duke komentuar takimin e së mërkurës midis kryeministrit, Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq...
  Lajme24 Qershor 2024
  Gjykata Supreme e Kosovës sot ka mirëpritur konferencën e 14-të kryetarëve të Gjykatave Supreme të Evropës Qendrore dhe Lindore, e cila u...
  Lajme24 Qershor 2024
  Disa qytete të Kosovës, dje janë përfshirë nga një valë e madhe e reshjeve të shiut. Në disa zona të Kosovës, këto...
  Sport24 Qershor 2024
  Shqipëria e nënvlerësuar përballet sot me Spanjën, një nga favoritët për të fituar Euro 2024, teksa mbetet “ambicioze” pasi kërkon të sigurojë...
  Lajme24 Qershor 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, ka thënë se Kosova duhet të manifestoj qëllimin e saj që të jetë e gatshme t’i...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.