×
Etiketë: 18
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Nipi i udhëheqësit të ndjerë të kartelit kolumbian të drogës, Pablo Escobar, zbuloi 18 milionë dollarë në një nga vendet e tij të fshehjes Nicolas Escobar tha për Red Mas Noticias se vendi i fshehtë...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Kina i ka ngritur në ajër 18 aeroplanë luftarakë në hapësirën e Ngushticës së Tajvanit gjatë vizitës së të dërguarit amerikan në ishull. Ministria e Mbrojtjes e Tajvanit tha se dy bombardues dhe 16 aeroplanë...
Lajme18 Shtator 2020
Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës po trajtohen 18 pacientë me COVID-19. 13 pacientë janë në oksigjenoterapi dhe 5 të tjerë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Nga Spitali kanë njoftuar se në 24...
Kronika16 Shtator 2020
Për vepra të ndryshme penale, gjatë 24 orëve prokuroritë themelore kanë ngritur 18 aktakuza kundër 20 personave. Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se me urdhër të tyre brenda 48 orëve janë ndaluar 11 persona si...
Lajme14 Shtator 2020
Policia e Kosovës që nga fillimi i pandemisë ka shqiptuar 18 mijë e 320 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid, raporton Front Online. Këtëe ka konfirmuar drejtori i Policisë, Rashit Qalaj, në një konferencë për...
Lajme09 Shtator 2020
Në konkursin për drejtor të përgjithshëm të Doganës së Kosovës kanë aplikuar 18 kandidatë, ndër ta edhe ish-drejtori i këtij institucioni Bahri Berisha dhe U.d i drejtorit aktual Ibrahim Xhaka, raporton KosovaPress. Kosovapress ka siguruar...
Lajme02 Shtator 2020
Në kohë të pandemisë, kur higjiena është thelbësore për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, disa lagje të Prishtinës ka javë të tëra që po mbesin pa ujë deri në 18 orë në ditë. Në “Bregun...
Lajme02 Shtator 2020
Arianit Jakupi, kryetar i Odës së Farmacistëve të Kosovës (OFK), thotë për “Front Online” se me unifikimin e çmimit të barnave tregu i zi dhe marketingu korruptiv minimizohen dhe më e keqja është se, siç thotë...
Hulumtime02 Shtator 2020
Manipulime të mëdha me çmime po ndodhin në tregun farmaceutik të Kosovës, përderisa pandemia COVID-19 ka goditur rëndë vendin, ku numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në rreth 14 mijë, përderisa  533 veta...
Kronika29 Gusht 2020
Një e mitur nga Gjilani pretendon se është dhunuar seksualisht nga një i mashkull 18 vjeçar. Rasti është konfirmuar në raportin 24 orësh të policisë, gjersa Reporteri.net mëson se ngjarjen në polici e ka paraqitur...
Vip27 Gusht 2020
Aktorja Rebel Wilson i befasoi fansat me foton e saj të fundit në Instagram, e cila tregoi një transformim drastik fizik. Rebel pozoi me një fustan blu me bel dhe tregoi një vijë gjithnjë e...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Gjashtë raste të reja me koronavirus janë regjistruar në zonat e banuara me serbë në Kosovë, ndërsa 18 persona janë shëruar. Këtë e bëri të ditur në një konferencë për media, epidemiologu Aleksandar Antonijeviq Që...
Lajme20 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar të enjten se ka licencuar edhe 18 laboratore tjera për kryerje të testeve serologjike në Kosovë. Përmes këtyre testeve, një person e kupton nëse është prekur në të kaluarën me...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.