×
Etiketë: zyrtare
Lajme29 Shtator 2020
Komisioni për Qeverisje Lokale, Administratë Publike, Zhvillim Rajonal dhe Media, ka përkrahur sot iniciativën e deputetit Elbert Krasniqi që në Ligjin për Festa Zyrtare të përfshihet data 24 qershor si dita e egjiptianëve. Në këtë...
Lajme29 Shtator 2020
Në Kuvendin e Kosovës sot do të mblidhet komisioni për Qeverisje Lokale, Administratë Publike, Zhvillim Rajonal dhe Media. Ky komision që do të mblidhet në ora 13:00 do të shqyrtojë në parim projektligjin nr.07/L-015 për...
Lajme25 Shtator 2020
Është ndaluar edhe nënkryetari i veteranëve, Nasim Haradinaj. Ai ka refuzuar të shkojë me zyrtarë të Speciales, teksa ka kërkuar Policinë e Kosovës. Fillimisht ai ka refuzuar të shkojë në veturën e hetuesve të Speciales,...
Lajme25 Shtator 2020
Edhe tre zyrtarë policorë të EULEX-it kanë ardhur në zyret e OVL-UÇK-së, raporton Front Online. Tashmë edhe pse është arrestuar kreu i kësaj organizate, Hysni Gucati, EULEX-i po vazhdon të bastisë edhe më tej zyret...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Emisari Special i Presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, nesër do të vijë në Kosovë bashkë me 13 zyrtarë tjerë amerikanë. Burime të Express kanë treguar se vizita e tij realizohet për verifikuar se...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Lajme14 Shtator 2020
Policia e Kosovës që nga fillimi i pandemisë ka shqiptuar 18 mijë e 320 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid, raporton Front Online. Këtëe ka konfirmuar drejtori i Policisë, Rashit Qalaj, në një konferencë për...
Lajme14 Shtator 2020
Agjencia kundër Korrupsionit do të bëjë kontrollin e plotë të pasurisë të 20% e zyrtarëve që janë të obliguar të deklarojnë pasurinë e tyre. Nga gjithsej 4751 subjekte deklaruese, formularët e 950 zyrtarëve do t'i...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, nesër dhe pasnesër (15 dhe 16 shtator) do të realizojë vizitë pune në Republikën e Greqisë, i shoqëruar nga delegacioni qeveritar në kuadër të së cilës do të...
Lajme10 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ndodhet sot (10 shtator) për të dytën herë gjatë kësaj jave në Bruksel. Ai do të ketë një takim me presidentin e Parlamentit Evropian (PE), David Sassoli dhe do të...
Lajme04 Shtator 2020
Zyrtare: Trump merr pjesë në takim kokë më kokë me Hotin e Vuçiqin Presidenti amerikan Donald Trump do të jetë i pranishëm në momentin e nënshkrimit të marrëveshjes mes Kosovës e Serbisë në Shtëpinë e...
Lajme03 Shtator 2020
Eksperti amerikan për çështjet e Ballkanit, njëherit profesori Alon Ben Meir, ka shkruar për takimin që pritet të mbahet sot dhe nesër në Shtëpinë e Bardhë mes delegacionit të Kosovës dhe atij të Serbisë. Me...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Lituania, Letonia dhe Estonia kanë bërë të ditur se kanë vendosur masa për ndalim të udhëtimit ndaj presidentit bjellorus, Alyaksandr Lukashenka dhe 29 zyrtarëve tjerë bjellorusë, ndërkohë që rritet presioni ndaj liderit autoritar rreth shkeljeve...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.